Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Трохи Калуша. Через війну бізнес-аналітик Тарас Луців повернувся до рідного міста і тепер розповідає про життя у ньому

Тарас Луців
Тарас Луців Бізнес-аналітик Pawa
28 квітня 2022 3 хвилин читання

SPEKA продовжує розповідати історії з різних міст про життя українців в умовах війни. Ми вже писали про особливості тимчасового перебування наших громадян у країнах Європи: 

Також ми розповідали про життя західноукраїнських міст Хмельницький, Тернопіль і Коломия.

У новому матеріалі циклу бізнес-аналітик венчурної студії Pawa Тарас Луців описує, як війна змусила його повернутися до рідного Калуша і що він там побачив.

Я родом з Калуша, але сім останніх років живу в Києві. На третій день повномасштабної війни я повернувся до рідного міста.

Чи все у місті працює

Калуш сьогодні дуже живий, зараз тут можна отримати майже всі ті послуги, що й до війни. Останнім часом активізувався і транспорт: можна будь-коли дістатися Івано-Франківська та сусідніх міст.

Інтенсивності життю, безперечно, додає те, що до нас приїхала велика кількість внутрішньо переміщених осіб. І якщо на мить забути про обставини, через які люди вимушені до нас приїжджати, то дуже хочеться тішитися весняній погоді разом з усіма на центральних вулицях, площах та у парках.

Правила воєнного часу

Попри війну, соціальна активність у місті підвищилася, почали більше спілкуватися саме завдяки вимушеним переселенцям. Але існують певні обмеження на зразок комендантської години, які не дозволяють жити місту на всі 100%.

Зараз ці обмеження слабші, ніж місяць тому. Так, комендантська година досі є, але ввечері (до початку комендантської години) запрацювало вуличне освітлення, яке на початку війни не вмикали. Блокпостів у нас небагато, тільки на в'їздах у місто. За моїми спостереженнями, вони не створюють перешкод для спокійного переміщення людей.

Ситуація з житлом

Знайти житло дуже складно, як і всюди на заході України. Одразу після початку війни до мене звернулося багато знайомих, які знають, що я з Калуша, із проханням допомогти орендувати тут житло. Пам'ятаю, як кількість доступних варіантів скорочувалася щогодини. Натепер у місті багато не лише переселенців, а й таких, як я — калушан, які давно живуть у Києві та інших великих містах.

 

 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 18:15

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01