Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Трохи Калуша. Через війну бізнес-аналітик Тарас Луців повернувся до рідного міста і тепер розповідає про життя у ньому

Тарас Луців
Тарас Луців Бізнес-аналітик Pawa
28 квітня 2022 3 хвилин читання

SPEKA продовжує розповідати історії з різних міст про життя українців в умовах війни. Ми вже писали про особливості тимчасового перебування наших громадян у країнах Європи: 

Також ми розповідали про життя західноукраїнських міст Хмельницький, Тернопіль і Коломия.

У новому матеріалі циклу бізнес-аналітик венчурної студії Pawa Тарас Луців описує, як війна змусила його повернутися до рідного Калуша і що він там побачив.

Я родом з Калуша, але сім останніх років живу в Києві. На третій день повномасштабної війни я повернувся до рідного міста.

Чи все у місті працює

Калуш сьогодні дуже живий, зараз тут можна отримати майже всі ті послуги, що й до війни. Останнім часом активізувався і транспорт: можна будь-коли дістатися Івано-Франківська та сусідніх міст.

Інтенсивності життю, безперечно, додає те, що до нас приїхала велика кількість внутрішньо переміщених осіб. І якщо на мить забути про обставини, через які люди вимушені до нас приїжджати, то дуже хочеться тішитися весняній погоді разом з усіма на центральних вулицях, площах та у парках.

Правила воєнного часу

Попри війну, соціальна активність у місті підвищилася, почали більше спілкуватися саме завдяки вимушеним переселенцям. Але існують певні обмеження на зразок комендантської години, які не дозволяють жити місту на всі 100%.

Зараз ці обмеження слабші, ніж місяць тому. Так, комендантська година досі є, але ввечері (до початку комендантської години) запрацювало вуличне освітлення, яке на початку війни не вмикали. Блокпостів у нас небагато, тільки на в'їздах у місто. За моїми спостереженнями, вони не створюють перешкод для спокійного переміщення людей.

Ситуація з житлом

Знайти житло дуже складно, як і всюди на заході України. Одразу після початку війни до мене звернулося багато знайомих, які знають, що я з Калуша, із проханням допомогти орендувати тут житло. Пам'ятаю, як кількість доступних варіантів скорочувалася щогодини. Натепер у місті багато не лише переселенців, а й таких, як я — калушан, які давно живуть у Києві та інших великих містах.

 

 

Коментарі
Інші матеріали

Як «хороші росіяни» шкодять Україні

Katya Venzhik 22 години тому

Американський датасаєнтист створив бот, який відстежує військову допомогу для України

Юлія Даниленко 27 травня 2022 17:38

«Ракетні системи, які здатні дістати Кримський міст». Що таке M142 HIMARS, які США можуть надати Україні

Юлія Даниленко 27 травня 2022 12:03

ЗСУ вже знищують окупантів з гаубиць FH70. Що про них треба знати

Юлія Даниленко 26 травня 2022 15:51

Як змінився ринок праці в ІТ: війна і плани на мирне майбутнє

Юлія Даниленко 26 травня 2022 14:10