Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Те, що в Україні сьогодні, буде в Європі завтра»: про що говорив президент Зеленський на пресконференції

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
13 березня 2022 5 хвилин читання

Президент Володимир Зеленський провів пресконференцію з іноземними журналістами, де розповів про війну та про те, чому українці впевнені у своїй перемозі.

SPEKA зібрала найцікавіші цитати.

 

«У нас особливі відносини із Польщею»

Я вдячний, що приймають українців у Польщі. При всій повазі, українці все одно в гостях. Поляки приймають так, щоб українці відчували себе як вдома. Не хочу ображати інші країни, тому що вони приймають, і я можу бути тільки вдячним. Але є країни, які ставляться «окей, раз таке горе – заходьте, але пам'ятайте, хто ви та що ви», але з Польщею цього немає. 

«У нас всюди фронт»

І всюди складна ситуація. Вона по-різному складна під Києвом, у Харкові, Маріуполі, Мелитополі та багатьох інших містах. Декількох маленьких містечок більше не існує, й людей немає та більше не буде. Тому ми всі на фронті. 

«Людського ставлення [з боку росії] немає»

Все не просто так відбувається. Не просто так хтось з боку росії відкриває гуманітарні коридори. Подарунків ніяких немає, людського відношення немає. Стоять якісь чеченці та не пропускають людей. Не розуміють, що таке інсулін та діабет.

У Маріуполь поїхали навіть представники церков. Тому що до цього гумконвої розстрілювали російські війська. 

«На 100% ми знаємо, що переможемо, але ми не знаємо, коли це буде»

Припинення війни має починатися з припинення вогню. Це дасть змогу евакуювати людей та доставити харчі, воду та ліки. Це правильний, людський, дипломатичний сигнал, з якого завжди починається закінчення війни в усі нормальні, цивілізовані часи. 

Ми очікуємо цього процесу. Я радий сигналу з боку росії, оскільки за останні два роки я жодного разу не чув що можуть бути діалоги, а ми звертались навіть не десятки разів.

З самого початку були ультиматуми, ми на них не пішли. Ми бачимо, що швидкої операції з окупації нашої держави не відбулося. Впевнений: не відбудеться. Навіть якщо привести сюди помирати мільйон російських військових – окупувати Україну не вийде. 

«Просто довіряти росії в Україні після такої війни не зможуть»

Я вважаю недостатнім залучення наших західних партнерів. Якщо ми говоримо про гарантію безпеки нашої держави – просто довіряти росії в Україні вже не зможуть після такої кривавої війни. Тому окрім росії, гарантії безпеки повинні запропонувати лідери інших держав.

«Сміливості в об'єднанні членів НАТО заради України я не бачу»

Узгодженої позиції щодо того, щоб взяти Україну до НАТО, немає та не було. Узгодженої позиції щодо того, що Україну візьмуть у НАТО, я не бачу. Узгодженої позиції немає, навіть коли ми говоримо про закриття неба.

Сміливості в об'єднанні членів НАТО заради України я не бачу. Це велика проблема. Якщо б Україна була членом Альянсу, то всі члени Альянсу відстоювали б права та свободи людей так, як це роблять українці.

«Якщо вони знищать усіх нас, вони зайдуть у Київ»

Щодо Києва – якщо будуть сотні тисяч людей чи десятки тисяч військових, яких зараз мобілізує росія, й вони всі прийдуть з тисячами танків – вони зайдуть у Київ. Ми це розуміємо. Якщо вони будуть робити коврове бомбардування й вирішать стерти історичну пам'ять всього цього регіону та історію Київської Русі та Європи – вони зайдуть в Київ. Якщо вони знищать всіх нас – вони зайдуть у Київ. Якщо у цьому ціль – то нехай заходять. 

Але їм доведеться жити на цій землі без нас. Друзів вони тут точно не знайдуть.

«Те, що в Україні сьогодні, буде в Європі завтра»

Україна сьогодні – це відображення того, що думають вільні люди всього світу. Люди виходять на площі у всьому світі не просто так. Вони вважають, що Європа та світ мають робити більше. В іншому випадку вони б виходили на ці площі та аплодували та дякували за те, що вони не залишили Україну на самоті. 

Те, що в Україні сьогодні – буде в Європі завтра. Дехто буде сидіти в кафе, й поки бомба не прилетить в це кафе – вони не будуть вірити, що це станеться саме з ними. Й до того ніхто небо закривати не буде.

«У Маріуполі був терористичний акт»

Це перетворюється на страшний серіал терористичних актів. Нам всім боляче, але це щоденно. Що буде далі – ніхто не знає, страшно за наших людей.

Також дуже страшні сигнали з росії. Вони кажуть, що знайшли в Україні хімічну зброю. Але думається про те, що це вони можуть застосувати хімічну зброю. Оскільки зі ста меседжей залякування десять можуть відбутися.

«Від початку війни загинули 1300 українських військових»

Ми не радіємо, що у нас загинуло 1300 військових, а у росії 12 тисяч. У них є батьки, багато хто не знав, куди вони їхали. Комусь сказали, що ми – нацисти. А потім вони зрозуміли, що вони – нацисти. 

Але всі, хто отримує задоволення від того, що тут відбувається – не підуть додому своїми ногами. Ми будемо боротися, бо правда на нашій стороні. 

«У нас така демократія, яку ще треба пошукати»

У нас немає ніякого контролю ЗМІ, тому люди розуміють, де вони живуть. Вони можуть отримати інформацію не тільки з України, а й з Європи чи США. 

Ми вважаємо, що ми заслуговуємо бути у Європейському Союзі. Нам не треба нічого обіцяти. Нас треба підтримати.

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

Чи варто довчатися й пробувати входити в ІТ саме зараз

Олександра Стеценко 29 вересня 2022 15:37

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42