Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що буде після війни. Уряд презентував 9 пунктів плану відновлення української економіки

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко заступниця головного редактора SPEKA
2 травня 2022 3 хвилин читання

Над планом уже працюють уряд, Мінекономіки, експерти та бізнес-асоціації, повідомили на сайті ВРУ. Громадський сектор закликають також долучатися. Відбудову України називають одним із наймасштабніших проєктів від часів плану Маршалла. 

Перші дев'ять пунктів плану виглядають так:

1. Повний доступ до ринків ЄС та Великої сімки. Це допоможе виробникам інтегруватися у світові торгові ланцюги та наростити експорт. Велика Британія та країни Євросоюзу вже оголосили про скасування імпортних мит на українські товари. Уряд очікує на аналогічні дії від урядів США, Японії та Канади. 

2. Отримання статусу кандидата, а потім повноправне членство в ЄС. Кандидатство надасть Україні доступ до структурних фондів Європейського Союзу, що буде суттєвою підтримкою.

3. Побудова економіки на принципах дерегуляції та лібералізації. Щодо більшості ліцензій та дозволів уже схвалений декларативний принцип для бізнесу. 

4. Налагодження логістичних маршрутів у західному напрямку. Уряд працює над розширенням їх пропускної здатності. Вже є перші результати: Україна та Польща підписала відповідний меморандум.

5. Перехід від експорту сировини до перероблення у тих галузях, які дають найбільшу експортну виручку. У сільському господарстві та металургії завдяки переробленню можна буде досягти її значного зростання. 

6. Розвиток вітчизняного ВПК. Йдеться не лише про закупівлю зброї, але й про виробництво, зокрема завдяки трансферу військових технологій. Це дозволить налагодити виробництво максимально швидко у великому асортименті — від стрілецької зброї до засобів протиповітряної оборони. При цьому military-tech буде драйвером розвитку для цивільних секторів економіки.

7. Самодостатність в енергетиці досягатиметься збільшенням видобування власного газу та розвитком атомної енергетики. За 3-5 років цілком реально отримати енергетичну самостійність.

8. Кліматична модернізація. Створення нових об'єктів у різних галузях промисловості має враховувати принципи зеленої економіки.

9. Локалізація не менше 60%. У відновленні України будуть задіяні українські компанії та виробники. Це спонукатиме до розвитку економіку, створить нові робочі місця, пожвавить підприємницьку активність.

Як зазначає міністр економіки України Юлія Свириденко, для втілення у життя масштабних проєктів нам потрібно розвивати партнерство з країнами Великої сімки та ЄС у режимі трансферу технологій і доступу до фінансових ресурсів. Одним із ключових підходів може стати надання державами гарантій своїм компаніям для інвестування в Україну.

У Комітеті з питань економічного розвитку цілковито підтримують як розроблення зазначеного плану, так і принципи, які складають його основу. Як наголошують у Комітеті, розвиток переробної промисловості, експорт товарів з високим рівнем доданої вартості, а не сировинної продукції, а також зростання рівня локалізації завжди були серед пріоритетів нашої законотворчої діяльності.

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 26 травня 2022 15:52

Програти на інформаційному фронті – програти на полі бою. Як Путін втратив Захід, а Зеленський завоював

Юлія Даниленко 1 годину тому

M777, Switchblade, Mi-17. Скільки і яку зброю отримала Україна від союзників за три місяці повномасштабної війни

Юлія Даниленко 5 годин тому

Документування воєнних злочинів та Хbox в Україні. Про що Михайло Федоров домовився із президентом Microsoft у Давосі

Роман Судольський 12 годин тому

У Казахстані через санкції заблокували майже $22 млн активів російських банків

Марія Макуха 23 травня 2022 18:20