Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що буде після війни. Уряд презентував 9 пунктів плану відновлення української економіки

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
2 травня 2022 3 хвилин читання

Над планом уже працюють уряд, Мінекономіки, експерти та бізнес-асоціації, повідомили на сайті ВРУ. Громадський сектор закликають також долучатися. Відбудову України називають одним із наймасштабніших проєктів від часів плану Маршалла. 

Перші дев'ять пунктів плану виглядають так:

1. Повний доступ до ринків ЄС та Великої сімки. Це допоможе виробникам інтегруватися у світові торгові ланцюги та наростити експорт. Велика Британія та країни Євросоюзу вже оголосили про скасування імпортних мит на українські товари. Уряд очікує на аналогічні дії від урядів США, Японії та Канади. 

2. Отримання статусу кандидата, а потім повноправне членство в ЄС. Кандидатство надасть Україні доступ до структурних фондів Європейського Союзу, що буде суттєвою підтримкою.

3. Побудова економіки на принципах дерегуляції та лібералізації. Щодо більшості ліцензій та дозволів уже схвалений декларативний принцип для бізнесу. 

4. Налагодження логістичних маршрутів у західному напрямку. Уряд працює над розширенням їх пропускної здатності. Вже є перші результати: Україна та Польща підписала відповідний меморандум.

5. Перехід від експорту сировини до перероблення у тих галузях, які дають найбільшу експортну виручку. У сільському господарстві та металургії завдяки переробленню можна буде досягти її значного зростання. 

6. Розвиток вітчизняного ВПК. Йдеться не лише про закупівлю зброї, але й про виробництво, зокрема завдяки трансферу військових технологій. Це дозволить налагодити виробництво максимально швидко у великому асортименті — від стрілецької зброї до засобів протиповітряної оборони. При цьому military-tech буде драйвером розвитку для цивільних секторів економіки.

7. Самодостатність в енергетиці досягатиметься збільшенням видобування власного газу та розвитком атомної енергетики. За 3-5 років цілком реально отримати енергетичну самостійність.

8. Кліматична модернізація. Створення нових об'єктів у різних галузях промисловості має враховувати принципи зеленої економіки.

9. Локалізація не менше 60%. У відновленні України будуть задіяні українські компанії та виробники. Це спонукатиме до розвитку економіку, створить нові робочі місця, пожвавить підприємницьку активність.

Як зазначає міністр економіки України Юлія Свириденко, для втілення у життя масштабних проєктів нам потрібно розвивати партнерство з країнами Великої сімки та ЄС у режимі трансферу технологій і доступу до фінансових ресурсів. Одним із ключових підходів може стати надання державами гарантій своїм компаніям для інвестування в Україну.

У Комітеті з питань економічного розвитку цілковито підтримують як розроблення зазначеного плану, так і принципи, які складають його основу. Як наголошують у Комітеті, розвиток переробної промисловості, експорт товарів з високим рівнем доданої вартості, а не сировинної продукції, а також зростання рівня локалізації завжди були серед пріоритетів нашої законотворчої діяльності.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Дарниця обігнала Pfizer: що говорять про гравців фармринку

LOOQME company за 7 годин

Жіноче підприємництво під час війни: який бізнес відкрити за кризи

Максим Грант 17 годин тому

Як змінився світ та чого чекати далі. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 3 жовтня 2022 08:10

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

У «Дія.Бізнес» відновили інвестменю приватизації та оренди держмайна

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 15:38