Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Не «Талібаном» одним. Тренди економіки рф з Петербурзького форуму

SPEKA Media
17 червня 2022 3 хвилин читання

На росії триває щорічний Петербурзький міжнародний економічний форум. За «міжнародну» частину цього року відповідають переважно представники «Талібану» та «ЛНР/ДНР». Форум став не лише генератором мемів, а й джерелом інсайтів щодо реального стану російської економіки. 

Видання The Page проаналізувало виступи російських топових чиновників та бізнесменів. 

Загальна картина 

Щоб повернутися на довоєнний рівень 2021 року, економіці росії знадобиться до десяти років, оголосив глава Сбербанку Герман Греф.

"Це будуть непрості роки, які нам усім доведеться прожити та адаптуватися. Але 2030 рік — це єдиний обрій, найраціональніший, який потрібно брати для побудови економічних сценаріїв", — вважає Греф.

Голова Центробанку рф Ельвіра Набіулліна зазначила, що несприятливі зовнішні умови для економіки росії можуть бути перманентними. 

Паралельний імпорт

Від 6 травня 2022 року росія офіційно дозволила паралельний імпорт (імпорт через посередників). Таким чином країна намагається обійти санкції. За такою схемою завезли 130 позицій товарів на загальну суму $2 млрд. Здебільшого це були запчастини для автомобілів та споживчі товари.

На субсидування паралельного імпорту рф муситиме до кінця 2022 року виділити 3 трлн рублів понад плану. Це на 11% збільшить витрати російського держбюджету. 

Станом на кінець квітня імпорт до рф у річному обчисленні скоротився на 41%. Не допоміг навіть Китай. 

Дефляція 

За даними міністра економіки Максима Решетникова, на росії триває дефляція.  Він попередив, що є ризик сповзання у дефляційну спіраль, коли скорочення грошей в економіці призводить до скорочення виробництва та зниження цін.

"За три місяці стався радикальний злам макроекономічних передумов, умов ведення бізнесу. Те, що вважалося головним і найважливішим, — експорт, сьогодні стає отрутою для економіки. Імпорт — те, що завжди вважалося, що потрібно виштовхувати з країни, стає головними ліками", — зазначив Греф.

Перероблення нафти може впасти на 30%

Через зниження попиту на бензин та дизпаливо, російські НПЗ змушені переконфігуровуватися, що може призвести до зниження обсягів перероблення нафти з 280 млн тонн до 200 млн тонн до кінця року. 

Промислове виробництво скорочується

Обсяг виробництва сталі на росії впав на 25-30%, лісовий бізнес — на  80%. 

Негативні ставки за валютними рахунками

Сбербанк продовжить впроваджувати негативні ставки для юросіб. У банків, що потрапили під санкції, просто немає іншої можливості. У 2023 році банк розгляне аналогічну можливість для фізосіб. 

Блокування цінних паперів

Сума заблокованих ЄС у Національному розрахунковому депозитарії іноземних цінних паперів резидентів росії становить приблизно 6 трлн руб.

Авто без нічого 

АвтоВАЗ почав випускати автомобілі Lada Granta Classic 2022 з механічною коробкою передач, без ABS, кондиціонера та подушок безпеки. За словами віцепрем'єра Юрія Борисова, рішення про випуск спрощених автомобілів із класом екологічності «Євро-0» довелося ухвалити, щоб уникнути зупинення автозаводів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 12 годин тому

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 13 годин тому

В ЄС хочуть відключити від SWIFT ще чотири російські банки

Вадим Добровольський 14 годин тому

Росіяни готують масовані кібератаки на об'єкти критичної інфраструктури України

Вадим Добровольський 26 вересня 2022 14:47

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 18:15