Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Санкції ЄС: Чехія обмежить росіянам та білорусам можливість навчатися на технічних спеціальностях

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
30 червня 2022 3 хвилин читання

Чехія вирішила обмежити росіянам та білорусам можливість навчання на технічних спеціальностях у вищих навчальних закладах.

Згідно з рішенням Міністерства освіти Чехії, кілька сотень російських та білоруських студентів, які навчаються технічним спеціальностям у чеських університетах, будуть змушені припинити навчання або змінити предмет, пише Deutsche Welle.

Влада країни посилається на санкції, прийняті Європейським Союзом у відповідь на розв'язану росією війну проти України.

Ці санкції ґрунтуються на постановах Ради ЄС, які забороняють надання технічної допомоги фізичним та юрособам із перерахованих країн.

«Згідно з думкою комісії, надання вищої освіти та підтримка прикладних досліджень, серед іншого, можуть вважатися технічною допомогою», - заявила заступник міністра освіти Радка Вільдова в листі до чеських університетів.

Одним із вишів, що зіткнулися з цією проблемою, є Чеський технічний університет (CTU) у Празі. Сьогодні тут навчаються близько 17 тис. студентів, майже 800 із них — з росії. Зараз навчальний заклад намагається знайти спосіб виконати умови санкцій проти рф і в той же час дозволити російським студентам продовжити навчання.

Для російських студентів, які бажають продовжити навчання у сферах, що підпадають під санкційні обмеження, таких як кібернетика чи аеронавтика, університет запропонував можливість подати заявку у формі листа до ректорату, в якому вони дистанціюються від війни Росії проти України.

«Але це лише один із варіантів», — розповіла DW голова адміністрації університету Люція Оргонікова, посилаючись на наказ ректора CTU Войтеха Петрачека.

Нагадаємо, 23 червня чеський уряд схвалив пропозицію місцевого МЗС і продовжив дію постанови про невидачу громадянам країн-агресорів – росії та білорусі – віз і посвідок на проживання до кінця березня 2023 року.

У МЗС Чехії пояснили, що заявки на відкриття візи або отримання посвідки на проживання, подані громадянами рф та Білорусі вважатимуться неприйнятними, а відтак не розглядатимуться.

Чехія припинила видавати візи росіянам, а трохи пізніше й білорусам одразу після повномасштабного вторгнення путінської армії в Україну. Винятки становлять випадки гуманітарного характеру.

2 червня 2022 року посли країн-членів Європейського Союзу ухвалили рішення про шостий пакет санкцій для росії

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як українські ударні дрони знищують окупантів – відео

Юлія Даниленко 5 годин тому

Чи маю я право на відпочинок, коли в моїй країні війна

Hold You 6 серпня 2022 12:23

Український сервіс Serpstat позначив росію країною-терористом: користувачі з рф обурені

Євген Муджирі 4 серпня 2022 13:29

Міграція та мобілізація в IT-індустрії. Дослідження IT Research Resilience

Олександр Тартачний 2 серпня 2022 09:00

Як створити сервіс із книгами та подкастами українською мовою під час війни

Тетяна Троян 31 липня 2022 20:06