Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

50% прибутку на допомогу ЗСУ та волонтерам: як українська ІТ-компанія ElifTech працює під час війни

SPEKA Media
8 травня 2022 5 хвилин читання

До війни IT-компанія ElifTech мала офіси у Львові та Вінниці. Від початку повномасштабного вторгнення компанія релокувала співробітників та їхні родини на захід України та до Польщі, відправила білоруського клієнта у напрямку російського корабля і почала перераховувати половину прибутку на потреби української армії та волонтерських організацій. 

На прохання редакції SPEKA команда Ua Tech Club розпитала директора з маркетингу ElifTech Еміля Трофимюка про те, як бізнес готувався до війни, чому важливо завантажити українських айтівців роботою і як компанія сприяє перемозі України. 

Head of Marketing ElifTech Еміль Трофимюк Head of Marketing ElifTech Еміль Трофимюк

Як бізнес готувався до війни

Загрозу війни ми активно обговорювали із колегами, СЕО та замовниками ще за 3-4 місяці до повномасштабного вторгнення. Про всяк випадок ми склали Business Continuity Plan, але ризик загрози оцінювали як дуже низький, навіть неможливий, адже вірили у здоровий глузд.

Ввечері 23 лютого я подивився футбольний матч «Ліверпуль» — «Лідс». А наступного ранку прокинувся від новин, що розпочалася війна. Найменш реалістичний сценарій втілився у життя, але наш бізнес був до цього готовий. Ми провели супутниковий інтернет в офіс та закупили дизельний генератор на випадок відключення електроенергії.

Пріоритети бізнесу у воєнний час

Пріоритет ElifTech — безпека співробітників, які зі свого боку вже забезпечують зобов'язання перед клієнтами. Ми розробили план релокації співробітників та їхніх родин зі всієї України на захід країни та до Польщі. Ми також пояснили всі опції щодо релокейту та чітко оголосили план дій для різних випадків усім нашим клієнтам, індивідуально представили їм презентації.

Робочий день у воєнний час розпочинається з онлайн-зустрічі всієї команди і так само  завершується. Співробітники ElifTech працюють і з офісів, і з бомбосховищ. Жоден замовник не відмовився з нами співпрацювати за цей період, ми лише відмовилися від білоруського проєкту, назвавши йому потрібний курс. Ми активно працюємо над тим, щоби не втрачати клієнтів, адже утримати простіше, ніж потім знову залучати до країни, де відбувалися бойові дії. Навіть підписали чотири нові контракти і плануємо надалі нарощувати обсяги.

Чому ми залишаємося за комп'ютерами?

ІТ — одна з небагатьох галузей, яка продовжує працювати повною мірою. Ми не ухиляємося від мобілізації, але розуміємо, що для держави ми набагато корисніші саме за комп'ютером, а не зі зброєю на передовій. Так, натепер важче працювати над залученням нових клієнтів, але ми докладаємо максимум зусиль, щоби збільшувати обсяги валютного виторгу.

Один ІТ-фахівець забезпечує три робочі місця. Рівень заробітної плати у нашій галузі значно вищий, ніж у багатьох інших. Залишаючись працювати, ми можемо фінансово підтримувати багатьох наших співгромадян. Та найголовніше, що ми забезпечуємо внадходження валюти до бюджету, адже країна як ніколи потребує фінансів.

Клієнти пропонували оплату за проєкти авансом та продовжували терміни виконання

Наші клієнти також долучилися до нашої боротьби. Вони надають підтримку як бізнесу, так і країні. Щоби ми й надалі співпрацювали попри умови воєнного часу, нам пропонували оплату за проєкти авансом та продовжували терміни виконання.

Допомогу пропонують навіть колишні клієнти. Шведська логістична компанія, база якої налічує 60 тис. клієнтів, зробила розсилку за своєю базою із закликом надіслати допомогу Україні та організувала потім її транспортування. Уже дві машини з необхідними товарами приїхали до України, і це лише початок. Також завдяки нашій клієнтській базі ми забезпечуємо постачання ліків в Україну з Австрії.

Внесок ElifTech у перемогу

Прибуток компанії ElifTech від початку війни розподіляється так: 50% йде на допомогу волонтерським організаціям та на потреби ЗСУ, решта 50% — превентивний комплекс заходів для співробітників та їхніх родин на випадок кризових ситуацій. І це крута мотивація для кожного у нашій команді працювати краще. Що більше ми заробляємо, то більше коштів віддаємо нашій армії та забезпечуємо власну безпеку. Більше власних доходів — більше можливостей донатити різним організаціям, конкретним волонтерам тощо. Деякі співробітники ElifTech поповнили лави ТрО, компанія продовжує їм виплачувати зарплату та зберігає за ними робочі місця. Усі працюємо на спільну перемогу.

Ще один із наших пріоритетних напрямів — навчальні курси з гарантією працевлаштування після успішного проходження. Ми хочемо у такий непростий час надати можливість тим, хто втратив роботу чи кому бракує досвіду в ІТ, отримати посаду за два місяці посиленого навчання. Це радше соціальна ініціатива, ніж бізнесова.

Натепер наш девіз — працювати на випередження. Ми прагнемо не просто вирости як бізнес, а сформувати сильний імідж галузі загалом та розвинути її, щоб іноземні вендори робили вибір на користь України. Свою відповідальність вбачаємо у тому, щоб галузь залишалася фінансовим тилом країни.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 18:15

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01