Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Повна поразка Росії дедалі ближче, і Путін її не переживе — Френсіс Фукуяма

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
12 березня 2022 4 хвилин читання

Американський філософ та політичний економіст Френсіс Фукуяма озвучив кілька прогнозів щодо того, чим закінчиться для Росії вторгнення в Україну. 

SPEKA переклала основні тези.

 • 1
  Повна поразка Росії в Україні дедалі ближче. Росію підвело планування, засноване на хибному припущенні, що українці прихильно ставляться до Росії, а їхню армію зметуть у перші дні вторгнення. Кажуть, що російські солдати везли із собою уніформи для параду в Києві замість амуніції та припасів. Путін влив у цю операцію основну частину своїх сил — у нього немає великих резервів, які можно було в кинути у бій. Російські війська загрузли під українськими містами і потерпають від нестачі ресурсів та постійних атак українців. 
 • 2
  Їхній колапс буде несподіваним і катастрофічним, а не поступовим. Армія у полях дійде до межі, коли не зможе ані отримати ресурси, ані відступити, і бойовий дух розтане. Це вже відбувається на півночі; на півдні росіянам пощастило трохи більше, але їм буде важко утримати свої позиції, якщо українці розіб'ють угруповання на півночі.  
 • 3
  До цього дипломатичне вирішення конфлікту неможливе. Компромісу, який влаштує і Росію, і Україну, з поточним рівнем втрат не існує.  
 • 4
  Рада Безпеки ООН знову довела свою профнепридатність. Єдиним позитивом було голосування Генеральної асамблеї. 
 • 5
  Рішення адміністрації Байдена не закривати небо над Україною і не передавати їй польські МіГи були правильними; вони зберегли холодну голову у дуже емоційний момент. Треба, щоб українці побили росіян самостійно, аби Москва не могла звинуватити НАТО і влаштувати ще гіршу ескалацію. Польські МіГи не особливо допомогли б українцям. Набагато важливішим є безперервне постачання Javelins, Stingers, TB2, ліків, комунікаційного обладнання та розвідувальних даних. 
 • 6
  Україна платить страшну ціну, це правда. Але найбільше шкоди завдають ракети та артилерія, від яких не допоможе ані закрите небо, ані МіГи. Єдине, що зупинить кровопролиття, — це поразка російської армії у полі. 
 • 7
  Путіну не пережити поразку його армії. Його підтримують, бо вважають сильним; що ж з ним буде, коли виявиться, що він уже нестрашний та до того ще й некомпетентний? 
 • 8
  Вторгнення вже завдало величезної шкоди популістам у всьому світі, які до нападу симпатизували Путіну. Це Маттео Сальвіні, Жаїр Болсонару, Ерік Земмур, Марін Ле Пен, Віктор Орбан і, звісно, Дональд Трамп. 
 • 9
  Ця війна певною мірою урок для Китаю. Як і Росія, Китай протягом останнього десятиліття нарощував начебто високотехнологічні військові сили, але ці сили не мають реального бойового досвіду. Китайська авіація вірогідно повторить сумний приклад російської, яка також не має досвіду складних операцій у повітрі. Ми можемо сподіватися, що китайське керівництво не житиме такими самими ілюзіями, як і росіяни, коли думатимуть над можливим нападом на Тайвань.
 • 10
  Сподіваюся, Тайвань зрозуміє, що їй потрібно готуватися до бою, так само як українцям, і відновлять призов. Не будемо здаватися без бою.  
 • 11
  Турецькі «Байрактари» стануть хітом сезону.
 • 12
  Поразка Росії уможливить «нове народження свободи» і вимкне наше ниття щодо занепаду західної демократії. Дух 1989-го житиме й надалі, і все завдяки купці хоробрих українців.

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Жіноче підприємництво під час війни: який бізнес відкрити за кризи

Максим Грант 1 годину тому

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42