Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Підтримувати своїх, закривати лазівки росії. Як живе MacPaw під час війни

Іван Портний
Іван Портний Chief Operating Officer MacPaw
28 квітня 2022 8 хвилин читання

Після початку війни стало зрозуміло, що навіть продумана та завчасна підготовка компанії до вторгнення росії не дозволить уникнути стресового стану. Зате вона допомогла нам пережити перші тижні війни і забезпечити стабільну роботу продуктів компанії, а нашій команді — сфокусуватися на власній безпеці та безпеці своїх рідних.

Коли перший шок минув, команда почала долучатися до волонтерських ініціатив для боротьби з агресором, а згодом повертатися до роботи. Від початку війни MacPaw використовує свої програми й канали комунікації для поширення інформації про події в Україні і способи допомоги українцям у непростий для країни час. Спочатку ми наївно намагалися вплинути на користувачів з росії та білорусі і розповідали їм правду про те, що відбувається в Україні. Хоча Роскомнагляд невдовзі заблокував доступ до статті про війну в нашому блозі, до того часу її встигли переглянути більш ніж 140 тис. разів з рф і 87 тис. з білорусі.

MacPaw зупинила продаж своїх програм у росії та білорусі. Користувачі з цих країн більше не зможуть продовжити термін дії своїх ліцензій. Ми також закликали наших партнерів припинити свою діяльність і продаж у країнах-агресорках, щоб не фінансувати таким чином війну в Україні. 

Під час війни спеціалісти MacPaw створили кілька нових корисних програм для допомоги українцям і протистояння росії на інформаційному фронті. Компанія підтримує втілення і поширення таких волонтерських проєктів.

Для захисту персональних даних від кіберзагроз з боку росії інженери MacPaw розробили SpyBuster — безоплатний застосунок для macOS, який визначає зв'язок програм і сайтів з росією та білоруссю. 

Як відомо, у росії державні силові структури можуть отримати доступ до даних користувачів без рішення суду, і будь-яка персональна інформація на російських серверах опиняється під загрозою. Завдяки SpyBuster користувачі можуть заблокувати потенційно небезпечні з'єднання з російськими і білоруськими серверами у режимі реального часу. За даними Microsoft Digital Defense Report за 2021 рік, найбільша кількість кібератак з території росії припадає на США, Україну і Велику Британію. 

Цікаво, що після одного з оновлень SpyBuster інженери помітили у коді популярного месенджера Viber інтеграцію з rutube. Користувачі Viber могли поширювати та переглядати відео з rutube всередині застосунку і таким чином поширювати російську пропаганду. Ми написали українському офісу Viber і повідомили про це їхню команду. Вони швидко відреагували на звернення, і за кілька днів Viber видалив інтеграцію.

Натепер команда SpyBuster працює над розширенням для браузера Google Chrome та iOS-версією програми. Також плануємо створити версії для Android і Windows. 

Ще одна ініціатива і рішення від інженерів MacPaw — Together App. Together App допоміг автоматизувати процес щоденних чекінів команди, який ми спланували напередодні війни. Together App допомагає впевнитися, що кожна людина перебуває в безпеці, а також дізнатися, якщо хтось потребує допомоги. Завдяки інтерактивній мапі можна побачити, хто з колег поруч і з ким можна скооперуватися для різних активностей на місцях.

Наприклад, частина команди разом з Олександром Косованом, засновником і CEO MacPaw, залишається у Києві, де допомагає цивільному населенню та військовим вирішувати нагальні питання. 

Спершу Together App використовували тільки у MacPaw, але потім також виклали його у вільний доступ на GitHub. Сьогодні програму використовують десятки компаній.

Одним із основних напрямів діяльності MacPaw під час війни стало волонтерство та допомога українцям через MacPaw Development Fund — неприбуткову організацію, створену 2015 року для втілення соціальних проєктів компанії.

Від початку війни компанія передала на допомогу цивільному населенню та військовим більш ніж $4 млн. Ми придбали медичні засоби й передали їх лікарням, купуємо захисне спорядження, продукти та засоби тактичної медицини для військових ЗСУ, Генштабу і ТрО, співпрацюємо з фондом «Повернись живим» тощо. Спільно з «Повернись живим» придбали 40 тис. кровоспинних турнікетів CAT і забезпечили їхню логістику. 8600 турнікетів уже прибули в Україну, і фонд передав їх військовим. З часом запитів і потреб ставало більше, тому фонд розпочав збір коштів, щоб допомогти ще більшій кількості людей в Україні.

Сьогодні більшість фахівців MacPaw повернулася до роботи. Безпека членів команди та їхніх сімей залишається пріоритетом компанії.

Усім спеціалістам, які служать у лавах ЗСУ та ТрО або стали волонтерами і не можуть працювати, компанія гарантує виплати щомісячної винагороди у повному обсязі стільки, скільки буде потрібно. За ними зберігають місця у компанії.

Також MacPaw надає фінансову допомогу всім, хто її потребує, наприклад, під час переїзду до інших міст України чи за кордон або для підтримки рідних. Хоча формат віддаленої роботи звичний для нас, компанія намагається зробити його ще й комфортним, тому надає кошти для облаштування робочого місця або оренди коворкінгу. Будь-коли кожен може взяти кілька додаткових вихідних, якщо відчує, що хочеться видихнути, побути з рідними чи відновити ресурс.

Щодня менеджмент компанії зустрічається для оперативного обговорення ситуації та ухвалення рішень. Під час війни ми також запровадили щотижневі зустрічі менеджменту з усією компанією, щоб ділитися важливими апдейтами, відповідати на запитання і безперервно залишатися на зв'язку.

Ще одне нововведення воєнного часу — створення сервісу Emergency Concierge Service, який допомагає вирішувати термінові запити людей у команді: з евакуацією, пошуком житла для сім'ї після переїзду тощо. Щодня коучі MacPaw організовують групові зустрічі з психологічної підтримки, а також проводять індивідуальні сесії для спеціалістів компанії та їхніх близьких.

Протягом перших тижнів війни ми пристосовувалися до нової реальності, наскільки це було можливо. Багато хто переїжджав у безпечніші місця і допомагав рідним. Тому на деякий час компанія призупинила пошук нових спеціалістів, але декілька тижнів тому відновила його. Ми переглянули вакансії і поки що будемо працювати з тими, які є найбільш пріоритетними для компанії. Усі вакансії відкриті для віддаленої роботи, вони є на сайті.

Яким ми бачимо майбутнє компанії?

Від перших днів війни ми вирішили, що продовжимо працювати, тож почали адаптувати процеси у компанії до нових умов. Ще раз переглянувши стратегію і плани на 2022 рік, зрозуміли, що глобально вони не зміняться. Але їхнє втілення може розтягнутися в часі з двох причин. По-перше, компанія більш ніж на місяць втратила змогу ефективно працювати, а по-друге, війна в Україні і щоденні новини впливають на продуктивність і моральний стан людей.

У сучасних умовах будувати довгострокові плани стало складніше — усе буде залежати від результатів на фронті. Напад росії дав нам зрозуміти, що загроза війни тепер буде постійною і компаніям потрібно буде враховувати цей ризик.

MacPaw не змінила свого рішення: залишаємося в Україні. Компанія не планує переносити бізнес за межі країни, а фахівці, які були вимушені виїхати за кордон, хочуть якомога швидше повернутися додому і почати відбудовувати країну. Ми продовжуємо підтримувати ініціативи держави й активно працюємо над приєднанням компанії до «Дія City». Віримо у перемогу України і в те, що вона пришвидшить розвиток і позитивні зміни у країні. MacPaw буде працювати над тим, щоб допомогти відновити все, що було знищено, стимулювати розвиток економіки і разом з мільйонами українців будувати нову успішну Україну.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42

Росіяни готують масовані кібератаки на об'єкти критичної інфраструктури України

Вадим Добровольський 26 вересня 2022 14:47