Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Пересидіти не вдасться. Що говорять російські бізнесмени про війну РФ з Україною

Ira Hoiuk
Ira Hoiuk
3 березня 2022 6 хвилин читання
Цитуємо Фрідмана, Дерипаску, Дурова та інших. Цитуємо Фрідмана, Дерипаску, Дурова та інших.

Тиждень тому Росія напала на Україну. Ще восени 2021 путін називав найбільшим ворогом Росії бідність, а тепер сам прирік росіян на бідність та ізоляцію. 

Уже в перші дні війни Росію почали відрізати від цивілізованого світу жорсткими санкціями. РФ заблокували доступ до зовнішніх ринків та іноземних активів, рубль впав до історичного мінімуму, інвестори покидають країну, російським банкам обмежили можливість працювати як на зовнішніх, так і на внутрішніх ринках. 

Росіянам вже обмежили можливості обміну валют, зняття готівки і вивозу валюти за кордон.

П'ять прикладів, як вплинув перший тиждень війни на російську економіку:

  • капіталізація російських ІТ-компаній з 22 по 28 лютого впала. Наприклад, Яндекс впав з $14,3 млрд до $6,7 млрд, TCS Group — з $12,2 млрд до $1,9 млрд, а VK — з $1,2 млрд до $175 млн, як пише vc.ru
  • ЄС закрив небо для російських літаків і заборонив мовлення кремлівських ЗМІ Sputnik і RT, а Meta ставиться мітки на акаунтах, які контролює Росія, при цьому забороняє російським державним ЗМІ монетизовувати свої платформи, це ж робить і Google. YouTube теж блокує пропагандиські канали і не дозволяє їм монетизуватися
  • сім російських банків відключили від SWIFT, що обмежило доступ країни до фінансових ринків: ускладнився експорт та імпорт товарів, отримання кредитів та інвестування за кордоном 
  • активи Центрального Банку РФ за кордоном заморожені, тож він не матиме достатньо ресурсів для операцій зі стабілізації ситуації. Найбільші іноземні інвестори, Норвезький нафтовий фонд i British Petroleum, заявили про виведення з Росії своїх інвестицій 
  • курс долара і євро досягли історичного максимуму 

Попри це, російський бізнес не спішить об'єднуватися та засуджувати агресію РФ в Україні. SPEKA зібрала реакції представників великого та середнього бізнесу, які все ж наважилися публічно прокоментувати ситуацію.

Російсько-британський підприємець, співзасновник та CEO лондонського необанку Revolut Микола Сторонський засудив напад Росії на Україну. Компанія запустила миттєві пожертви на користь Червоного Хреста і скасувала комісії за перекази в українські банки. 

Сторонський виклав у офіційному блозі компанії відкритого листа на підтримку України. 

«На знак солідарності з українцями я анонсую, що кожна пожертва, зроблена клієнтами Revolut Червоному Хресту України, буде підтримана Revolut». 

Компанія буде подвоювати кожну пожертву клієнтів протягом наступних семи днів, поки загальна сума не дійде до 1,5 млн фунтів. 

Співвласник «Альфа-Банку» Михайло Фрідман теж виступив проти війни з Україною, хоч і не планував робити цього публічно.

"Я народився на заході України і жив там до 17 років. Мої батьки українці і живуть у Львові, моєму улюбленому місті", — написав Фрідман у листі. "Але я також провів більшість свого життя як житель Росії, будуючи і масштабуючи бізнеси. Я глибоко прив'язаний до людей з України та Росії і сприймаю нинішній конфлікт як трагедію для них обох…можу тільки приєднатися до тих, чиє гаряче бажання – покласти край кровопролиттю", — цитує газета Financial Times лист Фрідмана до співробітників інвестиційної компанії LetterOne.

Власник холдингу «Базовий Елемент» Олег Дерипаска публічно засудив дії Росії у своєму телеграм-каналі.

"Мир дуже важливий! Переговори треба розпочати якнайшвидше!" — закликав олігарх. 

"Зараз, як у 2014 році, пересидіти не вдасться. Необхідно змінювати економічну політику, треба закінчувати весь цей держкапіталізм", — додав Дерипаска.

Генеральний директор компанії «Невафільм» Олег Березін склав повноваження голови Асоціації власників кінотеатрів і написав Facebook-пост, де заявив, що категорично не згоден з рішенням РФ.

Активно виступає проти війни у своєму Twitter-акаунті російський підприємець та опозиціонер Михайло Ходорковський.

А Павло Дуров тим часом хотів частково чи повністю обмежити роботу російських та українських Telegram-каналів на час війни. Проте швидко змінив думку після листів від користувачів.

Російська служба BBC ще 25 лютого поговорила з підприємцями, щоб зрозуміти чого очікує російський бізнес.

Вибрали для вас декілька цитат з матеріалу:

«Ми, чесно кажучи, не очікували, що будуть військові дії. Ми не дуже близькі до політики, але ця політика серйозно впливає на ситуацію з бізнесом. Крім емоційних та моральних відчуттів, що це війна і там гинуть люди, для бізнесу має значення і зростання цін, і зростання ставок за кредитами, і падіння рубля, і всіх економічних факторів, які точно вплинуть на нашу виживання і ситуацію в цілому», — говорить Ольга Кисельова, президентка асоціації операторів фітнес-індустрії, керівниця мережі World Gym в Росії.

«Наразі бізнес працює у штатному режимі, запаси ліквідності у нас великі. Прогнозувати зараз будь-які варіанти майбутнього — це вправа на тренування фантазії. Як і всі інші, ми уважно спостерігаємо за розвитком подій», — розповідає керуючий партнер в онлайн-школі англійської мови Skyeng Олександр Лар'яновський.

«Я зараз стурбована тим, яким чином пережити чергове лихо, що звалилося на нас, і не збожеволіти», — каже співвласниця мережі кафе «Андерсон» Анастасія Татулова.

За її словами, постачальники вже почали надсилати повідомлення щодо підвищення цін, причому підвищення стосується як імпортних, так і російських продуктів.

Водночас голова туроператора TEZ TOUR Володимир Каганер вважає, що «через якийсь час усе це вляжеться і повернеться на круги своя, курс валюти повернеться до колишніх показників і люди їздитимуть, як і раніше».

З огляду на те, як об'єднався увесь західний світ, щоб протистояти російській агресії, на РФ чекає небачений економічний спад. Дерипаска вважає, що ця криза буде втричі гірша, ніж у 1998 році. 

 

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42

В ЄС хочуть відключити від SWIFT ще чотири російські банки

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 15:05

Виживе найсильніший? Які компанії тримають економічний фронт під час війни

Олег Зубченок 26 вересня 2022 15:18