Останній фастфуд в Росії. Які компанії досі працюють з державою-терористом
Станом на 11 березня діяльність в Росії припинили або суттєво скоротили понад 320 компаній. Серед них – світові гіганти Apple, Google, Samsung, Booking, Danone, Disney, EY, KMPG та інші.
Але відмовилися працювати з агресором далеко не всі.

Спецоперація на трильйони
За підрахунками Investopedia, Росію вже покинули десять найбільш прибуткових компаній у світі. Повним списком можна насолодитися тут.

На фоні економічних санкцій Заходу та воєнних злочинів російської армії в Україні з ринку РФ пішли навіть Coca-Cola та McDonalds, які у перший тиждень війни намагалися пересидіти.
10 березня, після того, як росіяни розбомбили пологовий будинок у Маріуполі, здався і ритейлер Uniqlo – хоча на початку тижня засновник Fast Retailing Тадаші Янай ще стверджував, що одяг є «предметом першої необхідності» і що росіяни мають «таке ж право на життя, як і ми».
Після набуття популярності хештегу #BoycottUNIQLO компанія оголосила, що виступає проти насильства і тимчасово закриває магазини в Росії.
Хто виходитиме з російського ринку останнім – вимкніть світло
В Росії досі працюють понад 30 глобальних компаній. Серед них – готельні гіганти Intercontinental Hotels та Marriott, мережі фастфуду Burger King, Dunkin Donuts і Subway. А також піраміди Amway та Herbalife, але вони якраз своєю позицією нікого не здивували.
Щодо французського медійного гіганта Publicis Groupe, то її засновник Марсель Блюстейн-Бланше недарма ще на початку ХХ століття казав, що реклама – то гнила справа. Щоправда, після цього Блюстейн-Бланше додавав, що планує одного дня її очистити.
Натепер не склалося.
Глобальні компанії, що досі працюють в Росії

*10 березня Burger King оголосив, що призупиняє підтримку своїх франчайзі ресторанів у Росії на рівні операцій, маркетингу та ланцюжка поставок та не буде додатково інвестувати. Проте франчайзі ТОВ «Бургер Рус» в РФ залишається.