Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мітинги, пожертви, е-резидентство: як Естонія #standswithUkraine

SPEKA Media
8 березня 2022 3 хвилин читання

26 лютого в Естонії відбувся наймасштабніший мітинг за останні три десятки років. Понад 30 тисяч людей (2% населення країни)  вийшли на протести проти російської агресії. PR-агенція Barbaro Communications розповіла редакції SPEKA, як уряд і народ Естонії підтримують українців.

Донати

Для естонських компаній зазвичай існують обмеження на суми неоподатковуваних пожертвувань. Проте 1 березня парламент Естонії скасував податки на будь-які донати на користь України. Переказати гроші можна через «Червоний хрест» , Фонд сприяння національній обороні, а також гуманітарну ініціативу For Ukraine.

E-Residency

Е-резидентство — естонська урядова програма, яка дає можливість підприємцям з усього світу отримати електронну «прописку» бізнесу в Естонії. Е-резиденти мають право відкривати рахунки, шукати партнерів та вести всю бухгалтерію онлайн. Наразі такою можливістю скористались понад 5000 українців. Серед них:

  • Олена Йосифова, директорка з розвитку бізнесу аналітичної платформи для контакт-центрів Ender Turing
  • СЕО та гендиректор IT-компанії Redwerk Костянтин Клягін
  • Олександр Сторожук, СЕО та гендиректор сервісу  з продажу спонсорського контенту PRNEWS.IO.

До війни отримати ІD-картку е-резидента можна було в естонському посольстві в Києві. Зараз естонська влада продовжує надавати е-резидентство громадянам України, але для оформлення картки доведеться їхати в іншу країну. Повний перелік локацій розміщено на урядовому сайті.

Прихисток для біженців

У зв'язку з російською агресією влада Естонії тимчасово дозволила громадянам України перетинати кордон без візи, навіть якщо вони не мають біометричного паспорта. Біженцям пропонують безкоштовне житло, медичне обслуговування, школи і дитячі садки. Також вони мають право оформити короткострокову робочу візу.

"Оскільки українські працівники мають дуже позитивну репутацію, а в Естонії є понад 11 500 відкритих вкансій, роботу буде знайти доволі легко", — повідомляється на сайті урядової організації Work in Estonia

Компаніям, що вирішать перенести свій бізнес в Естонію, фонд Invest Estonia організує транспорт від українського кордону, а також допоможе знайти клієнтів, винайняти офіс та розселити співробітників.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

Чи варто довчатися й пробувати входити в ІТ саме зараз

Олександра Стеценко 29 вересня 2022 15:37

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42