Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Лоти проти сволоти»: київські розробники запустили благодійний онлайн-аукціон на допомогу ЗСУ

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
4 липня 2022 2 хвилин читання

Київські розробники запустили платформу «Лоти проти сволоти», де кожен українець може продати на благодійному аукціоні будь-який лот. Усі гроші автоматично перераховують до фонду «Повернись живим». 

SPEKA розповідає про історію створення платформи та як запропонувати свій лот.

Як працює аукціон

Щоб виставити лот на аукціон, потрібно зайти на сайт платформи, заповнити онлайн-форму і виставити свій лот на продаж. «Виставляти можна все — від уроку вокалу до підбитого танка», — пишуть автори платформи.

Учасники аукціону роблять ставки на лот протягом трьох днів, після чого автор найбільшої ставки оплачує лот, а продавець отримує контакти покупця, щоб надіслати товар або послугу. Оплата лота здійснюється через платіжну систему Fondy. Усі кошти автоматично надходять до фонду «Повернись живим». Організатори аукціону контролюють оплату, а також фіксують отримання лота покупцем.

Історія створення

Ініціатори створення платформи — розробник Fulcrum Rocks Олекса Стрижак та колишній співробітник цієї компанії Максим Леміч. До їхньої ініціативи доєдналися ще декілька співробітників Fulcrum Rocks.

Fulcrum Rocks від початку повномасштабної війни зібрала на потреби українських захисників понад 5 млн грн. Загалом компанія, співробітники та партнери прагнуть зібрати на допомогу військовим 30 млн грн. Запуск онлайн-аукціону має наблизити IT-волонтерів до цієї мети.

Благодійний аукціон спочатку запустили серед співробітників. За декілька тижнів команді Fulcrum вдалося зібрали під час розіграшу лотів понад 60 тис. грн, які допомогли компанії закупити дрон і теплопловізор для військових. Аукціон вирішили масштабувати за межами компанії. 

Що далі

Засновники аукціону ставлять собі за першу мету зібрати 1 млн грн для фонду «Повернись живим». Найближчим часом планують додати на платформу допомогу іншим фондам та ініціативам.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Навіщо росіяни поширюють черговий фейк про Запорізьку АЕС?

Олександр Тартачний за 8 годин

Путін у шкурі Пушкіна: як російська література слугує інструментом імперії

Юлія Даниленко 4 години тому

«Війна змусить нас знаходити правильні рішення». Архітектор Олександр Кучерявий про екобудівництво та підготовку до зими

Олександр Тартачний 6 годин тому

Як почати говорити українською мовою: сім порад від психолога

Hold You 12 годин тому

Бойові втрати російських загарбників на 14 серпня 2022 року

Валерій Моісєєв 14 серпня 2022 09:46