Кількість та масштаби кібератак на критичну інформаційну інфраструктуру України: звіт Держспецзв'язку
Кількість кібератак на критичну інформаційну інфраструктуру України не знижується від початку воєнних дій. Від 15 лютого Україна зазнала понад 3 тис. DDoS-атак. Рекордом стали 275 DDoS-атак на день. Найпотужніші перевищували 100 Gbps. Про це йдеться у звіті Держспецзв'язку.

Найпопулярнішими видами атак залишаються фішингові розсилання, розповсюдження шкідливого програмного забезпечення та DDoS-напади. Хакери насамперед атакують інформаційні ресурси державних органів, установ і компаній фінансового сектору та сфери телекомунікацій.
Попри це, всі сервіси працюють і доступні для користувачів. Провайдери та оператори відбивають кібератаки на свої мережі. Більшість проблем у роботі мереж пов'язана з фізичними пошкодженнями, які також вдається швидко усувати.
Однак складних кібератак на кшталт вірусу NotPetya чи кібернападу 14 січня немає.
Це пов'язано з кількома можливими причинами:
- росія витрачала багато часу на підготовку кібератак, а тепер часу у російських хакерів немає;
- уже не потрібні складні підготовлені кібератаки, оскільки росія розпочала відкриту безпрецедентну воєнну агресію проти України, під час якої намагається різними способами завдати шкоди критичній інфраструктурі країни;
- потенціал російських хакерів був дещо переоцінений. Попри те що нині немає складних кібератак на нашу інформаційну інфраструктуру, ми розуміємо, що ризики залишаються. Втім Україна стала значно сильнішою.