Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Дефіцит чи надлишок: що відбувається на світовому ринку чипів

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
17 липня 2022 3 хвилин читання

Криза ланцюжка постачань, викликана глобальною пандемією COVID-19, позбавила виробників ПК та смартфонів комп'ютерних чипів. Ситуація раптово змінилася з кінця травня до кінця червня, оскільки висока інфляція, нещодавня ізоляція від коронавірусу у Китаї та війна в Україні знизили споживчі витрати, пише Reuters.

За даними видання, за останні кілька місяців ринок чипів зробив крутий розворот від дефіциту до надлишку в деяких галузях – виробники смартфонів накопичували чипи з 2020 року, а також інфляція змусила людей купувати менше електроніки. Тепер на складах виробників електроніки залишається величезний запас чипів.

Зокрема, наприкінці червня компанія Micron Technology, яка виготовляє чипи, заявила, що скоротить виробництво через різке падіння попиту.

Занепокоєння щодо зміни попиту галузі вдарили по акціях компаній, які роблять мікросхеми: індекс Philadelphia Semiconductor впав на 35%.

Паніка щодо чипів, яка виникла в час пандемії, тільки погіршила ситуацію: виробники смартфонів та ноутбуків надлишково накопичували резерви чипів «про всяк випадок».

Раніше компанії намагалися замовляти чипи максимально близько до часу їх використання у виробництві. Пандемія змінила цю стратегію у протилежний бік.

Різка зміна на ринку чипів нерівномірно вдарила по різних галузях. Великі постачальники мікросхем для виробників споживчої електроніки, особливо недорогих смартфонів, найбільше постраждають від спаду, каже старший аналітик компанії Baird з напівпровідників Трістан Герра.

Для прикладу Nvidia, графічні чіпи якої використовуються для комп'ютерних ігор і майнінгу криптовалют, може відчути вдвічі сильніший удар на фоні краху крипторинку. Найменше постраждали від перенасичення постачальники Apple, зокрема, Taiwan Semiconductor Manufacturing, оскільки попит на Apple є високим.

Виробники чипів, що постачають автотехніку та центри обробки даних, також процвітатимуть, каже Герра. Деякі компанії «переобладнують» виробничі лінії, щоб виробляти більше чипів для автомобілів і менше чипів радіочастот, які потрібні для смартфонів.

Відомо, що запаси чипів у І кварталі 2022 року досягли рекордного рівня на складах найбільших компаній, що надають послуги з виробництва електроніки. Про це каже аналітик Jefferies Марк Ліпасіс. Виробники будуть використати чипи на складах замість того, щоб купувати нові, і скасувати замовлення, попередив він.

Як повідомлялося, у відповідь на повномасштабне вторгнення рф в Україну влада Тайваню впровадила заборону на експорт сучасних чипів на територію росії та білорусі.

Санкції, впроваджені проти рф через війну з Україною, потужно вдарили по поставках чипів: Intel, AMD та IBM припинили їх продаж незабаром після початку вторгнення. Це призвело до того, що росія не лише дозволила імпорт контрафактних чипів, а й навіть перепрофілювання компонентів із предметів домашнього вжитку.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Жіноче підприємництво під час війни: який бізнес відкрити в кризу

Максим Грант за 11 годин

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42