Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому українцям не варто хвилюватися за власні дані в Telegram. Пояснює засновник компанії Павло Дуров

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
7 березня 2022 2 хвилин читання

Відомий російський підприємець Павло Дуров (екс-CEO VK, засновник Telegram) опублікував у своєму каналі англомовний пост про ставлення до війни в Україні, а також про те, чи загрожує російське походження Дурова сек'юрності даних українських користувачів. SPEKA публікує переклад публікації

Якщо ви стежите за моїми постами, то знаєте, що по маминій лінії моя родина походить із Києва. Її дівоче прізвище українське (Іваненко), і до сьогодні багато наших родичів живе в Україні. Тому цей трагічний конфлікт є особистим і для мене, і для Telegram.

Деякі люди підозрюють, що Telegram може бути небезпечним для українців через те, що я колись жив у Росії. Хочу нагадати цим людям, як саме закінчилася моя російська кар'єра.

Дев'ять років тому я був CEO VK – найбільшої на той час соціальної мережі в Росії та Україні. У 2013 році ФСБ Росії зажадала, аби я надав їм приватні дані українських користувачів VK, які виступали проти проросійського президента.

Я відмовився виконувати ці вимоги, бо це означало б зраду наших українських користувачів. Після цього мене звільнили з компанії, яку я заснував, і мені довелося покинути Росію.

Я втратив свою компанію і дім, але зробив би це знову без жодних вагань. Я з гордістю посміхаюся, коли читаю свій пост у VK від квітня 2014 року з відсканованими наказами ФСБ і моєю фірмовою відповіддю на них – собакою в худі.

Відмова виконувати наказ ФСБ становила чималі ризики особисто для мене. Я все ще жив у Росії, а моя команда і стара компанія також базувалися в цій країні.

Відтоді минуло багато років. Багато що змінилося: я більше не живу в Росії, не маю там ані компаній, ані співробітників. Але одне залишається незмінним – я на боці наших користувачів, що б не відбувалося. Їхнє право на приватність є священним. Зараз – більше, ніж будь-коли.

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Дарниця обігнала Pfizer: що говорять про гравців фармринку

LOOQME company за 7 годин

Жіноче підприємництво під час війни: який бізнес відкрити за кризи

Максим Грант 17 годин тому

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42