Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому українцям не варто хвилюватися за власні дані в Telegram. Пояснює засновник компанії Павло Дуров

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
7 березня 2022 2 хвилин читання

Відомий російський підприємець Павло Дуров (екс-CEO VK, засновник Telegram) опублікував у своєму каналі англомовний пост про ставлення до війни в Україні, а також про те, чи загрожує російське походження Дурова сек'юрності даних українських користувачів. SPEKA публікує переклад публікації

Якщо ви стежите за моїми постами, то знаєте, що по маминій лінії моя родина походить із Києва. Її дівоче прізвище українське (Іваненко), і до сьогодні багато наших родичів живе в Україні. Тому цей трагічний конфлікт є особистим і для мене, і для Telegram.

Деякі люди підозрюють, що Telegram може бути небезпечним для українців через те, що я колись жив у Росії. Хочу нагадати цим людям, як саме закінчилася моя російська кар'єра.

Дев'ять років тому я був CEO VK – найбільшої на той час соціальної мережі в Росії та Україні. У 2013 році ФСБ Росії зажадала, аби я надав їм приватні дані українських користувачів VK, які виступали проти проросійського президента.

Я відмовився виконувати ці вимоги, бо це означало б зраду наших українських користувачів. Після цього мене звільнили з компанії, яку я заснував, і мені довелося покинути Росію.

Я втратив свою компанію і дім, але зробив би це знову без жодних вагань. Я з гордістю посміхаюся, коли читаю свій пост у VK від квітня 2014 року з відсканованими наказами ФСБ і моєю фірмовою відповіддю на них – собакою в худі.

Відмова виконувати наказ ФСБ становила чималі ризики особисто для мене. Я все ще жив у Росії, а моя команда і стара компанія також базувалися в цій країні.

Відтоді минуло багато років. Багато що змінилося: я більше не живу в Росії, не маю там ані компаній, ані співробітників. Але одне залишається незмінним – я на боці наших користувачів, що б не відбувалося. Їхнє право на приватність є священним. Зараз – більше, ніж будь-коли.

 

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 26 травня 2022 15:52

Програти на інформаційному фронті – програти на полі бою. Як Путін втратив Захід, а Зеленський завоював

Юлія Даниленко 1 годину тому

M777, Switchblade, Mi-17. Скільки і яку зброю отримала Україна від союзників за три місяці повномасштабної війни

Юлія Даниленко 5 годин тому

Документування воєнних злочинів та Хbox в Україні. Про що Михайло Федоров домовився із президентом Microsoft у Давосі

Роман Судольський 12 годин тому

У Казахстані через санкції заблокували майже $22 млн активів російських банків

Марія Макуха 23 травня 2022 18:20