Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Центр «Дія.Бізнес», кошти від ООН та допомога: корисна інформація для українців у Варшаві

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
12 травня 2022 4 хвилин читання

Через війну найбільша кількість вимушених українських переселенців за кордоном виїхала до Польщі. Станом на 11 травня 2022 року тут перебуває 3,27 млн людей. Раніше SPEKA писала про життя українок у Польщі, а зараз поділимося корисною інформацією для українців у польській столиці.

 

«Дія.Бізнес» у Варшаві

Польська агенція інвестицій та торгівлі за підтримки компанії Mastercard відкриють центр підтримки підприємців

У центрі «Дія.Бізнес» у Варшаві українці зможуть:

  • проконсультуватися, як отримати статус біженця та інші правові підстави перебування на території Польщі;
  • отримати інформацію щодо проживання та працевлаштування у Польщі;
  • дізнатися, як відкрити бізнес у Польщі.

Відкриття «Дія.Бізнес» у Варшаві відбудеться 17 травня 2022 року об 11:00 за адресою: Варшава, Bagatela, 12. Прийом відвідувачів розпочнеться з 18 травня за попередньою реєстрацією

Допомога від ООН

Українці, що виїхали до Польщі через війну, можуть отримати грошову допомогу від ООН протягом трьох місяців. Йдеться про 700 злотих на першу особу та 600 злотих на інших чотирьох членів сім'ї. Заявку необхідно залишити за посиланням. В анкеті обов'язково треба зазначити польський номер телефону. 

Отримати кошти можна особисто в одному з центрів. Спочатку зробити це можна було лише у Варшаві. Натепер доступні центри у містах Краков, Познань, Гданськ, Вроцлав, Щецин, Бялосток, Кільце, Лодзь, Катовіце, Жешув, Ополє.

Коли буде вільна дата для зустрічі, прийде відповідне SMS. Інколи ООН надсилає додаткове повідомлення з посиланням на анкету для уточнення інформації.

До центру необхідно взяти документи, що засвідчують особу кожного члена родини, та документи, що підтверджують перетин кордону після 24 лютого. 

Українці у Варшаві

За словами Product Manager у Headway Єви Колдовської, Польща — одна з країн, що наразі пропонують найбільше допомоги. Приїхати сюди під час війни можна просто з українським паспортом. Але якщо є можливість перетнути кордон із закордонним, краще зробити так. Українці можуть легально перебувати у Польщі протягом 18 місяців, отримати ідентифікаційний номер PESEL та мати доступ до безкоштовного медичного обслуговування та соціального захисту. Раніше ці правила поширювалися  лише на українців, які перетнули кордон із Польщею, та нещодавно ухвалили поправку до закону про допомогу громадянам України, і тепер ці правила діють і для тих, хто заїхав до Польщі через інші країни, наприклад, Румунію, Молдову, Словаччину чи Угорщину.

Організувати тимчасове життя у Варшаві цілком реально. Аби повноцінно користуватися всіма можливостямиі, потрібно отримати польский ідентифікаційний код — PESEL. Єдиний нюанс у тому, що зараз на отримання цього коду досить великі черги.

Ціни на продукти близькі до тих, що у Києві. Якщо брати до уваги оренду житла, то вартість проживання у Варшаві приблизно на 20% вища, ніж у Києві. Але тут також є волонтерські пункти, де можна отримати безкоштовні продукти та речі. 

Польща дуже підтримує Україну та допомагає українцям. На вулицях Варшави багато українських прапорів, часто відбуваються мітинги на підтримку нашої країни. 

«У Польщі немає перешкод для роботи. Проблем з інтернетом немає. Єдине, що заважало, це різниця в часі. Але згодом я перелаштувалася», — розповіла Єва Колдовська.

За словами Єви Колдовської, компанія дуже допомогла. Від перших днів війни для усіх співробітників, які хотіли виїхати, оперативно організували евакуацію автобусами. Також координували водіїв, аби люди на автомобілях за можливості підвезли колег без машин. З ними постійно тримали зв'язок, інформували про ситуацію на дорогах.

Усім, кому потрібна була додаткова фінансова підтримка, компанія зробила виплати ще у перші дні війни. А надалі оплатила проживання співробітників у тимчасовому місці перебування на заході України, організувала переїзд автобусом у Варшаву та тимчасове проживання там, доки співробітники не знайдуть житло. І, звісно, зарплату також виплачують вчасно та у повному розмірі.

 

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Україна виграла битву за майбутнє інтернету

Вадим Добровольський 6 годин тому

До 150 євро. Rozetka запустила доставку товарів з України до Польщі

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 17:10

У «Дія.Бізнес» відновили інвестменю приватизації та оренди держмайна

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 15:38

Чи варто довчатися й пробувати входити в ІТ саме зараз

Олександра Стеценко 29 вересня 2022 15:37

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11