Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Cancel Russia. Як путінська економіка реагує на західні санкції

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
10 березня 2022 4 хвилин читання

На російське вторгнення в Україну Захід відповів санкціями більш потужними, ніж свого часу запроваджували проти Північної Кореї та Ірану. Російським компаніям довелося піти з західних бірж (у останній день торгів на Лондонській біржі ціна акцій Сбербанку опустилася до одного цента), а глобальні компанії покидають Росію та Білорусь, щоб не демонструвати підтримку режиму, який бомбить мирні міста, лікарні та пологові будинки.

Влада РФ складає списки ворожих держав (Україна там опинилася у гідній компанії, зокрема США та всіх членів Євросоюзу)  та пропонує націоналізувати майно Apple, McDonalds та інших західних компаній в країні. А тим часом санкції починають торкатися не лише резервів Центробанку та яхт еліти, але й звичайних росіян, яким не дуже подобається гуглити термін «колективна відповідальність». 

SPEKA щотижня аналізуватиме, як путінська економіка реагує на західні санкції. 

Заборона купувати валюту готівкою

У ніч на 9 березня, до дня народження великого українського поета Тараса Шевченка, Центральний банк РФ привітав росіян забороною купувати валюту готівкою. Нові обмеження діятимуть принаймні до 9 вересня. 

Зняти кошти з валютного рахунку можна буде на суму не більшу за $10 тис. У якій би валюті не був вклад, видаватимуть у доларах. Все, що перевищує $10 тис., конвертують в рублі по курсу на день зняття вкладу. 

Продавати валюту і купувати рублі можна без перешкод, але навіщо? 

Рубль йде слідом за кораблем 

9 березня Московська біржа відкрилася після дводенної перерви у торгах – і курс рубля одразу почав падати. На момент закриття біржі курс становив 120 рублів за долар та 127 рублів за євро. 

Проте фактичний курс у російських банках станом на ранок 10 березня коливається від 133 до 200 рублів за долар. 

На чорному ринку курс сягає 250 рублів за долар. 

Черги до банкоматів у Москві, джерело https://t.me/zedigital/1319 Черги до банкоматів у Москві, джерело https://t.me/zedigital/1319

Не Z, а C 

8 березня міжнародна рейтингова агенція Fitch знизила суверенний кредитний рейтинг Росії з B до C, що за термінологією означає неминучість дефолту. Ло цього Moody's вже понизила рейтинг РФ до Ca – «дуже спекулятивний, з ймовірністю дефолту, але зберігається ймовірність повернення основної суми та відсотків».

Нагадаємо, що Росія вже не сплатила відсотки за рубльовими бондами та оголосила, що не планує виплачувати відсотки за валютними. 

Також Росія планує виплачувати у рублях валютні борги державам, які потрапили у список ворожих. 

Zарвалися і zастрягли. 

Курс на Китай

Великі російські банки почали переорієнтацію на Китай – таким чином намагаються компенсувати вихід з Росії Visa Mastercard. 

Сбербанк, «Тінькофф банк» та Альфа-банк повідомили, що працюють над кобейджинговою карткою Мир – UnionPay. UnionPay – це національна платіжна система Китаю, якою можна розраховуватися у 180 країнах світу. Натепер такі картки ще не зробили.

Також російські банки почали запускати вклади в юанях. 

Одним реченням

Після закриття McDonalds в РФ найбільш меткі росіяни почали продавати куплені смаколики на Avito – вишневий пиріжок, наприклад, коштує 5 тис. рублів (трохи більше 1 тис. грн).

I'm loving it. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

У «Дія.Бізнес» відновили інвестменю приватизації та оренди держмайна

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 15:38

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42