Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Британія створила «інформаційний спецназ», аби протистояти агресії РФ

SPEKA Media
20 березня 2022 3 хвилин читання

У Британії розповіли про «інформаційний спецназ», створений перед вторгненням РФ. Міністерство закордонних справ Великої Британії вважає успішною роботу спецпідрозділу щодо боротьби з російською дезінформацією та вирішило оголосити  деякі деталі його роботи. Про це йдеться у публікації тижневика The Sunday Telegraph, повідомляє «Європейська правда».

Відносно нова структура, що має офіційну назву «Урядовий інформаційний підрозділ» (Government Information Cell, GIC), «відповідає за пошук матеріалів в інтернеті та трансляції для виявлення дезінформації та боротьби з нею». Так пояснює видання. Фахівці підрозділу консультують урядові відомства, зокрема офіс прем'єра, а також посольства та уряди за кордоном.

Утім основна аудиторія — у Росії та до певної міри в Україні.

Мета сцецпідрозділу — вплинути на російську громадську думку. «Путін добре усвідомлює, що російська громадська думка та його майбутнє залежить від битви в інформаційному полі», — йдеться у матеріалі. Як приклад фейків, з якими доводиться боротися, джерела видання наводять наратив російського уряду про те, що Україну очолюють неонацисти та що Україна розробляє хімічну зброю. 

«Ліз Трасс (очільниця МЗС Британії, яка ініціювала створення підрозділу) вважає, що відмова від наших антипропагандистських можливостей часів холодної війни була помилкою… Це стало особливо важливо в епоху соціальних мереж», — цитує видання одного з представників уряду.

Один із продуктів GIC — відео, на якому Борис Джонсон звернувся до росіян російською мовою.

 

За підрахунками GIC, його переглянули 8 млн людей. Для цього уряд залучив рекламні агенції, щоби запустити ролик для російської аудиторії на платформі «ВКонтакте».

Варто наголосити, що цей підрозділ був створений ще у лютому цього року для розвінчування брехні Кремля, пов'язаної із вторгненням Путіна в Україну, яке прогнозував британський уряд. Дату створення не розкривають. The Sunday Telegraph пише, що це сталося «за кілька тижнів до вторгнення», у ЗМІ про нього повідомляли щонайменше 19 лютого.

Підрозділ є міжвідомчим, між Міністерством закордонних справ і Міністерством оборони. Його 35 штатних співробітників набрали з департаментів МЗС, МО, а також МВС та інших структур уряду Британії.

 

 

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 26 травня 2022 15:52

Програти на інформаційному фронті — програти на полі бою. Як Путін втратив Захід, а Зеленський завоював

Юлія Даниленко 10 годин тому

M777, Switchblade, Mi-17. Скільки і яку зброю отримала Україна від союзників за три місяці повномасштабної війни

Юлія Даниленко 14 годин тому

Документування воєнних злочинів та Хbox в Україні. Про що Михайло Федоров домовився із президентом Microsoft у Давосі

Роман Судольський 21 годину тому

У Казахстані через санкції заблокували майже $22 млн активів російських банків

Марія Макуха 23 травня 2022 18:20