Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Британія створила «інформаційний спецназ», аби протистояти агресії РФ

SPEKA Media
20 березня 2022 3 хвилин читання

У Британії розповіли про «інформаційний спецназ», створений перед вторгненням РФ. Міністерство закордонних справ Великої Британії вважає успішною роботу спецпідрозділу щодо боротьби з російською дезінформацією та вирішило оголосити  деякі деталі його роботи. Про це йдеться у публікації тижневика The Sunday Telegraph, повідомляє «Європейська правда».

Відносно нова структура, що має офіційну назву «Урядовий інформаційний підрозділ» (Government Information Cell, GIC), «відповідає за пошук матеріалів в інтернеті та трансляції для виявлення дезінформації та боротьби з нею». Так пояснює видання. Фахівці підрозділу консультують урядові відомства, зокрема офіс прем'єра, а також посольства та уряди за кордоном.

Утім основна аудиторія — у Росії та до певної міри в Україні.

Мета сцецпідрозділу — вплинути на російську громадську думку. «Путін добре усвідомлює, що російська громадська думка та його майбутнє залежить від битви в інформаційному полі», — йдеться у матеріалі. Як приклад фейків, з якими доводиться боротися, джерела видання наводять наратив російського уряду про те, що Україну очолюють неонацисти та що Україна розробляє хімічну зброю. 

"Ліз Трасс (очільниця МЗС Британії, яка ініціювала створення підрозділу) вважає, що відмова від наших антипропагандистських можливостей часів холодної війни була помилкою… Це стало особливо важливо в епоху соціальних мереж", — цитує видання одного з представників уряду.

Один із продуктів GIC — відео, на якому Борис Джонсон звернувся до росіян російською мовою.

 

За підрахунками GIC, його переглянули 8 млн людей. Для цього уряд залучив рекламні агенції, щоби запустити ролик для російської аудиторії на платформі «ВКонтакте».

Варто наголосити, що цей підрозділ був створений ще у лютому цього року для розвінчування брехні Кремля, пов'язаної із вторгненням Путіна в Україну, яке прогнозував британський уряд. Дату створення не розкривають. The Sunday Telegraph пише, що це сталося «за кілька тижнів до вторгнення», у ЗМІ про нього повідомляли щонайменше 19 лютого.

Підрозділ є міжвідомчим, між Міністерством закордонних справ і Міністерством оборони. Його 35 штатних співробітників набрали з департаментів МЗС, МО, а також МВС та інших структур уряду Британії.

 

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Дарниця обігнала Pfizer: що говорять про гравців фармринку

LOOQME company за 8 годин

Жіноче підприємництво під час війни: який бізнес відкрити за кризи

Максим Грант 16 годин тому

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42