Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Більше не друзі. Юрій Мільнер не підтримав Кремль у війні проти України

Тетяна Новак
Тетяна Новак
22 березня 2022 3 хвилин читання

Найбагатший у Кремнієвій долині інвестор російського походження Юрій Мільнер, що на старті отримав капітал від наближеного до Путіна олігарха Алішера Усманова, засудив російську агресію на території України. SPEKA розповідає подробиці.

 

Тріумф у  Долині

Юрій Мільнер відомий як філантроп, меценат і засновник інвестфонду DST Global, що зіграв неабияку роль у злеті Airbnb, Alibaba, Facebook, Spotify, SpaceX та інших надзвичайно успішних стартапів. Сьогодні його статки оцінюють майже у $4 млрд. 

Бізнесмен переїхав із Росії до Каліфорнії на початку 2010-х. Його розкішний маєток вартістю $100 млн швидко став центром тусівки американських селебриті. Зокрема, Мільнер товаришував із Марком Цукербергом, актором Едом Нортоном, а також нині покійним фізиком-теоретиком Стівеном Гокінгом. 

Палкий шанувальник науки, Мільнер заснував фонд Breakthrough Prize, який щороку винагороджує новаторів у галузі медицини, математики та фундаментальної фізики. Також Мільнер фінансує проєкт із розроблення космічного корабля на «сонячному вітрилі», що має літати без традиційного палива і швидко долати міжзоряні відстані.

Темне минуле

Як нагадує Bloomberg, Мільнер розпочав кар'єру завдяки допомозі Алішера Усманова — російського металургійного магната і близького друга Путіна. Також відомо, що Мільнер отримував гроші від російського банку з державною часткою ВТБ. Донедавна ця інформація не надто бентежила американську бізнес-спільноту, але, після того як банк ВТБ і персонально Усманов опинились у санкційних списках США, ситуація змінилася.

"Стартапи мають вагомі причини сумніватись у доцільності фінансування від DST", — вважає Аяко Ясуда, професорка з фінансів Каліфорнійського університету в Девісі.

Зречення

Компанії DST і Breakthrough Prize опублікували заяви, де однозначно засудили військову агресію Росії. В інтерв'ю Bloomberg Мільнер підтвердив, що це його особиста позиція. Він пообіцяв, що невдовзі його фонди нададуть Україні $14,5 млн гуманітарної допомоги. Інвестор також запевнив, востаннє мав справу з російським капіталом аж у 2011 році. Крім того, він давно не спілкується з Усмановим і вже п'ять років не літає на батьківщину (хоча, як наголошує Bloomberg, досі має подвійне громадянство — РФ та Ізраїлю).

 

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Жіноче підприємництво під час війни: який бізнес відкрити в кризу

Максим Грант за 5 годин

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42