Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що сталося з довірою українців одне до одного за час війни: опитування Gradus Research

Ольга Кротовська
Ольга Кротовська Редакторка стрічки новин
18 липня 2022 2 хвилин читання

Українці почали більше довіряти одне одному під час війни, ніж це було до неї. Таких висновків дійшла дослідницька компанія Gradus Research. Нині показник довіри у громадянському суспільстві зріс до 63% проти 45% у жовтні минулого року.

Істотних змін зазнав і рівень довіри українців до тих людей, що проживають з ними в одному місті, селищі чи селі. Число таких зросло до 62% з 32% торік. Довіра до сусідів вийшла на показник у 67%, а до знайомих аж до 80%.

Про позитивні зміни в українському суспільстві свідчить також і готовність українців допомагати своїм співгромадянам, ЗСУ та державі. Отримані дані показують, що 43% людей відповіли на заклики про допомогу в соцмережах, 39% надавали кошти на благодійні ініціативи, 31% допомагали незнайомцям.

Вимушеним переселенцям в Україні 75% допомоги надавали також пересічні громадяни та волонтери, тоді як на державу припало лише 10%.

«В Україні відбувається консолідація суспільства, і зрослий рівень довіри дозволяє українцям легше координуватись, донатити на рахунки незнайомців і звертатися по допомогу не лише до людей з кола своїх друзів. А найголовніше — вирішувати проблеми національного значення на рівні „людина-людина“. Без довіри це все було б неможливим», — розповідає Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та директорка Gradus Research.

Нагадаємо: 85% внутрішніх і зовнішніх українських мігрантів оцінили ставлення до себе населення тієї місцевості, куди вони виїжджали через війну, як доброзичливе.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 13 годин тому

Тестування закінчилось, а меми – ні. Українці почали сумувати за сповіщеннями ДСНС

Ольга Валькевич 18 годин тому

Кінець горору від ДСНС, нові функції Дії, ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 21 годину тому

ЄC готує восьмий пакет санкцій проти росії. Що до нього увійде

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 16:31

Пів року війни: в якому стані економіка? Головне з дискусії «CASE Україна»

Олександр Тартачний 23 вересня 2022 10:00