Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Курс євро до долара зрівнявся уперше за 20 років: до чого тут війна

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
12 липня 2022 2 хвилин читання

Курс євро до долара зрівнявся 1:1 уперше за 20 років. У Європі побоюються рецесії через високу інфляцію та невизначеність із постачанням енергоносіїв, спричинені вторгненням росії в Україну.

ЄС намагається знизити свою залежність від російської нафти та газу, а росія скорочує постачання газу до деяких країн ЄС. Ба більше, нещодавно рф скоротила подання газу "Північним потоком" до Німеччини на 60%. Натепер його зупинили на техобслуговування, однак німецькі чиновники побоюються, що його не ввімкнуть.

Разом з енергетичною кризою триває уповільнення економічного зростання. Наразі існують сумніви стосовно того, чи Європейський центральний банк адекватно зможе реагувати, щоб знизити інфляцію. ЄЦБ оголосив, що підвищить відсоткові ставки цього місяця вперше від 2011 року, оскільки рівень інфляції у єврозоні становить 8,6%.

Нагадаємо: у ніч проти 27 червня у росії настав дефолт. 22 червня путін підписав указ, за яким зобов'язання щодо російських держоблігацій в іноземній валюті в односторонньому порядку можна конвертувати в рублі. У документі йдеться про те, що виплати у рублях за валютним боргом вважатимуть «виконаними належним чином» незалежно від позиції тих, кому ці виплати призначені, а індексація виплат відбудеться за курсом рубля до іноземних валют на внутрішньому ринку росії.

У США спочатку дозволили москві обслуговувати зовнішні борги з резервів, згодом заборонили і цей канал виплат. У кремлі заявили, що США штовхають росію до технічного дефолту, попри те що рф має кошти для погашення зобов'язань.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Хтось забув випити пігулки: як українці реагують на твіт Маска про мир між Україною та росією

Ольга Валькевич 5 годин тому

Україна скликає IT-спеціалістів Європи для розроблення рішень з відбудови країни

Вадим Добровольський 11 годин тому

У «Дії» тепер доступна купівля військових облігацій

Олександр Тартачний 13 годин тому

Як змінився світ та чого чекати далі. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 18 годин тому

Україна виграла битву за майбутнє інтернету

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 13:45