Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Курс євро до долара зрівнявся уперше за 20 років: до чого тут війна

Наталія Миронова
Наталія Миронова UGC creator, TikTok blogger&expert
12 липня 2022 2 хвилин читання

Курс євро до долара зрівнявся 1:1 уперше за 20 років. У Європі побоюються рецесії через високу інфляцію та невизначеність із постачанням енергоносіїв, спричинені вторгненням росії в Україну.

ЄС намагається знизити свою залежність від російської нафти та газу, а росія скорочує постачання газу до деяких країн ЄС. Ба більше, нещодавно рф скоротила подання газу «Північним потоком» до Німеччини на 60%. Натепер його зупинили на техобслуговування, однак німецькі чиновники побоюються, що його не ввімкнуть.

Разом з енергетичною кризою триває уповільнення економічного зростання. Наразі існують сумніви стосовно того, чи Європейський центральний банк адекватно зможе реагувати, щоб знизити інфляцію. ЄЦБ оголосив, що підвищить відсоткові ставки цього місяця вперше від 2011 року, оскільки рівень інфляції у єврозоні становить 8,6%.

Нагадаємо: у ніч проти 27 червня у росії настав дефолт. 22 червня путін підписав указ, за яким зобов'язання щодо російських держоблігацій в іноземній валюті в односторонньому порядку можна конвертувати в рублі. У документі йдеться про те, що виплати у рублях за валютним боргом вважатимуть «виконаними належним чином» незалежно від позиції тих, кому ці виплати призначені, а індексація виплат відбудеться за курсом рубля до іноземних валют на внутрішньому ринку росії.

У США спочатку дозволили москві обслуговувати зовнішні борги з резервів, згодом заборонили і цей канал виплат. У кремлі заявили, що США штовхають росію до технічного дефолту, попри те що рф має кошти для погашення зобов'язань.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Німеччина купить 66 колісних БТР для України

Максим Красіков 21 годину тому

Застосунок сповіщень про повітряні тривоги на росії б'є рекорди щодо завантажень

Ганна Гілова 23 години тому

"Армія дронів" провела Суперкубок серед українських FPV-дронів

Артем Житкевич 2 червня 2023 19:02

Nintendo припиняє продажі в eShop в росії

Артем Житкевич 2 червня 2023 19:01

Сприйняття брендів після виходу з ринку рф: соціологія та медіааналітика

Платформа LOOQME 2 червня 2023 16:40