Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Бізнес під час війни. Як працює комунікаційна агенція Newsfront Сommunications

Діана Полуніна
Діана Полуніна Журналістка The Page
22 липня 2022 7 хвилин читання

Комунікаційна агенція Newsfront Сommunications працює в Україні вже понад 17 років, однак уперше опинилася у скруті через  повномасштабну війну. У  команди зменшилися доходи, вона втратила стабільність, залишилася без проєктів та емоційно виснажилася. Та згодом компанія почала оговтуватися. Про це розповідає Chief Growth Officer агенції Вікторія Чернова у межах проєкту SРЕКА та The Page для допомоги бізнесу "Агов, оговтуємося?!»

Історія створення Newsfront

Робота агенції Newsfront Сommunications пов'язана зі зв'язками з громадськістю та комунікаціями, хоча протягом існування компанії формат її роботи, структура та послуги дещо змінювалися. Натепер Newsfront займається репутаційним менеджментом, налагодженням зв'язків із медіа, щоденною роботою зі ЗМІ, побудовою бренду роботодавця, роботою з соцмережами та розробленням стратегій, зокрема антикризових.

«За 17 років роботи ми реалізували понад 600 проєктів та співпрацювали з сотнями клієнтів з ІТ, фармацевтичного ринку, банківського сектору, автомобільної промисловості, сфери культури та громадськими організаціями. Це переважно український бізнес та міжнародні клієнти, які виходили на ринок України», — розповідає Вікторія Чернова, додаючи, що натепер агенція забезпечує роботою майже 30 фахівців. 

Команда Newsfront Сommunications Команда Newsfront Сommunications

Як Newsfront Сommunications адаптувалася до роботи під час війни

З початком повномасштабного вторгнення росії команда Newsfront не припиняла своєї роботи ані на день. З 24 лютого агенція сконцентрувалася на піклуванні про безпеку команд, залишалася на зв'язку з клієнтами, отримувала листи підтримки від іноземних партнерів, а вже за тиждень відновила повноцінну роботу разом із ключовими міжнародними компаніями. 

«У середині березня ми відійшли від першого шоку, усе порахували та спланували роботу на найближчі три місяці, почали думати, які процеси маємо налагодити, аби залучати більше нових клієнтів і розробляти нові послуги», — ділиться Вікторія. 

За її словами, керівництво вирішило, що  у 2022 році Newsfront зосередиться на збереженні максимальної дієздатності агенції, аби фахівці отримували зарплату та зростали професійно. 

Щоб адаптуватися до нових умов роботи, команда провела стратегічну сесію, під час якої  визначила, які довоєнні успішні кейси можна масштабувати, та окреслила кілька найбільш перспективних напрямів комунікаційних послуг,  які поділила на дві групи продуктів —  ті, що розраховані на продаж наявних послуг новим іноземним клієнтам та нові послуги українським компаніям. 

Поки що команда спостерігає за розвитком ринку, виділила свої аналітичні продукти у нову послугу, яка має значний попит. Йдеться про дослідження медіаринків або ринків кандидатів для різних компаній та рекомендації для запуску комунікацій в інших країнах, як от у Польщі, Португалії та країнах Близького Сходу.

Newsfront також перебудувала систему залучення нових клієнтів, проводить дослідження для запуску нових продуктів (медіатренінгів та аудитів), спілкується з колегами на ринку в інших країнах, а також виходить з послугою побудови бренду роботодавця на ринок Польщі і розглядає можливість запуску стратегічних комунікацій для країн Балтії. 

Агенція, як і більшість бізнесів, допомагає Україні. Так, вона поширювала інформацію про війну в Україні та ініціативи, які наближають перемогу. Наразі Newsfront продовжує системно працювати pro bono з однією з благодійних організацій, яка надає українцям психологічну допомогу. СЕО компанії Володимир Дегтярьов служить у Збройних Силах України, а фахівці агенції регулярно донатять та волонтерять.

СЕО Newsfront Володимир Дегтярьов та акаунт-менеджерка Жанна Саражинська. СЕО Newsfront Володимир Дегтярьов та акаунт-менеджерка Жанна Саражинська.

Робота Newsfront під час війни: проблеми та рішення

Вікторія поділяє труднощі на зовнішні ринкові та внутрішні, пов'язані з емоційним виснаженням та вигоранням людей у команді. 

Йдеться про такі виклики:

  • Часткова або повна втрата проєктів (деякі з них призупинили, решту скасували).
  • Втрата довготривалих контрактів та відсутність стабільності. Такі ретейнери, які дають змогу планувати оплати та співпрацю з фахівцями в команді, стало важче продавати, адже бізнеси також працюють в умовах невизначеності та мають відповідально ставитись до фінансових зобов'язань. «Один із наших основних викликів — відсутність стабільності, а горизонти планування скоротилися до трьох місяців через невизначеність», — каже Вікторія.
  • Суттєве зниження запитів від ринку, до війни компанія мала 2-3 запити на співпрацю на тиждень. Лише тепер агенція повертається до довоєнних об'ємів.
  • Емоційне виснаження команди. Work-life balance фахівців агенції перетворився на work-war balance, адже колеги, каже Вікторія, відчувають тривогу, страх, хвилюються за рідних у Харкові, Херсоні, або й втрачають близьких людей на фронті.

Однак команда не здається, адже попит на її основну послугу управління репутацією наприкінці лютого навіть зріс, хоча й значно трансформувався.

«Довготривалі проєкти тепер важче продавати, натомість стають більш затребуваними аналітичні продукти, консультування, антикризові комунікації, зростає кількість запитів на міжнародний PR. Навіть підхід до розроблення стратегій змінився, ми намагаємося концентруватись у них на основних речах — позиціонуванні, цільовій аудиторії, ключових повідомленнях, каналах. PR-плани стають дуже фокусними, адже і в комунікаціях неможливо планувати  на рік чи на пів року», —  ділиться Вікторія. 

Що стосується доходів, то вона зізнається: за підсумками цього року Newsfront може отримати лише трохи більше третини запланованих доходів. Щоб  компанія продовжувала працювати, а усі фахівці мали зарплату або допомогу навіть без робочого завантаження, засновники компанії відмовилися від дивідендів. 

Вона каже, що з п'яти нових проєктів, підтвердження яких агенція мала станом на кінець лютого, продовжили роботу тільки два, але у зміненому форматі. Проте за останні місяці команда отримала багато нових проєктів, хоч і не довготривалих, і запитів на таку співпрацю дедалі більшає. 

"Хоча зараз ситуація з доходами контрольована, мета Newsfront  —  більше прогнозованих проєктів, бо це означає гарантії для команди. Тож компанія активно досліджує ринки та можливості у США, Румунії, Естонії та Німеччині", — пояснює вона. 

Плани Newsfront Сommunications на майбутнє 

Вікторія не ризикує прогнозувати, коли  ситуація покращиться, але зазначає, що наразі помітне пожвавлення на ринку, тому команда продовжує працювати над розширенням географії, над лінійкою сервісів та поглибленням експертизи. А коли компанія відчує більше стабільності і прогнозованості доходів, планує інвестувати у нові знання та навички команди, які допомагали б їм розвиватись. 

 

 

 

 

 

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Хтось забув випити пігулки: як українці реагують на твіт Маска про мир між Україною та росією

Ольга Валькевич 6 годин тому

Україна скликає IT-спеціалістів Європи для розроблення рішень з відбудови країни

Вадим Добровольський 11 годин тому

У «Дії» тепер доступна купівля військових облігацій

Олександр Тартачний 13 годин тому

Як змінився світ та чого чекати далі. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 19 годин тому

Україна виграла битву за майбутнє інтернету

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 13:45