Відкриття другого астероїда: кратер Надір — новий ключ до розгадки загибелі динозаврів
Дослідники з Університету Геріота-Ватта з'ясували, що 66 млн років тому одночасно з астероїдом Чикшулуб, який знищив динозаврів, на Землю упав ще один космічний об'єкт. Він створив кратер Надір, розташований на дні Атлантичного океану. Кратер має діаметр 9,2 км і розташований на глибині майже 300 м біля узбережжя Гвінеї у Західній Африці. Про це пише Iflscience.
Вивчення Надіра почалося 2022 року, але подробиці його появи залишалися незрозумілими донедавна. Тепер вчені, використовуючи високоточні тривимірні сейсмічні дані, змогли підтвердити, що кратер виник внаслідок удару астероїда.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Вчені з'ясували, що астероїд, який створив кратер Надір, був більшим, ніж вважалося раніше, і мав приблизно 450-500 м у діаметрі. Він врізався у Землю зі швидкістю 72 тис. км/год.
У дослідників також з'явилися нові дані про наслідки удару. Після зіткнення м'які осадові породи навколо кратера стікалися всередину, формуючи видимий «ободок». Удар спричинив землетруси, які призвели до утворення розломів на дні океану і потужних зсувів. Вчені також виявили докази цунамі, які поширювалися від кратера і назад.
Ніколсон додав, що такий удар за всю історію людства не відбувався жодного разу. Дослідження його наслідків може допомогти не тільки у розумінні того, як завершилася ера динозаврів, а й у вивченні астероїдних зіткнень загалом.