Відкриті дані під час війни: рівень доступу став як у 2016 році
Через повномасштабне вторгнення Україна закрила реєстри для захисту даних. Це відкинуло Україну на шість років у питаннях прозорості та доступності публічної інформації.
У 2023 році індекс відкритості даних в Україні становить 43,42%. Тоді як на початок 2022-го індекс був на рівні 56%. Після відкриття будівельного реєстру цей показник зріс до 57,6%. Такі дані наводить «Опендатабот».
Після певної перерви деякі держоргани — розпорядники даних — почали публікувати набори. Неочікувано для воєнних реалій одним із найбільш відкритих органів стало МВС, Держстат опублікував фінансову звітність за 2021-й і Мінсоцполітики регулярно оновлює дані.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Проте більшість інформації, яка потрібна для роботи бізнесу, досі залишається закритою. Найбільш закритими розпорядниками виявились:
- Державна податкова служба — закрито майже все, починаючи від реєстру; платників ПДВ до інформації про податкові борги та єдиний податок. Наразі ДПС тримає дані закритими навіть попри рекомендації Кабміну, Верховної Ради та Мінцифри;
- НАЗК — декларації та реєстр корупціонерів;
- МІн'юст — закрито ЄДР, напевно, найважливіший набір даних для бізнесу.
Раніше SPEKA розповідала, до яких ключових реєстрів обмежили чи скасували доступ через повномасштабне вторгнення рф та які функціонують і в період воєнного стану.