Від ШІ до здорового харчування: що пропонують українські стартапи з програми 1991 Acceleration
Світова технологічна спільнота давно переконалася у надзвичайному потенціалі українських стартапів. Підтвердимо цифрами: у 2022 році, під час повномасштабної війни та економічних коливань, зафіксували 54 інвестиційні угоди з вітчизняними проєктами. Розмір фінансування 16 з них поки що не розголошують, в інші 38 стартапів інвестували понад $724,4 млн.
Пошук інвестицій, утримання команди, розвиток бізнесу потребують титанічних зусиль від фаундерів. Аби вдало відповідати на виклики національного й глобального ринків, підприємцям вкрай необхідно розширювати власну бізнес-експертизу та регулярно апгрейдити команду. Програма для стартаперів 1991 Acceleration спрямована на поглиблення знань і компетенцій, необхідних для запуску і зростання стартапу, а також виходу на міжнародну арену.
![Що пропонують українські стартапи з програми 1991 Acceleration](https://images.weserv.nl/?w=715&we=1&n=-1&url=https%3A%2F%2Fnewspeka.fra1.digitaloceanspaces.com%2Fprod%2Fmedia%2F24394%2F167593010536.jpg%3Fv%3D1675930105)
До складу першого у 2023 році набору 1991 Acceleration увійшли 19 команд, які представляють різні напрями:
Підписуйтеся на наші соцмережі
- Neboo App — застосунок на основі штучного інтелекту, який надає користувачам персоналізовані програми для підвищення різних типів енергії (фізичної, розумової, духовної та емоційної), запобігає вигоранню та допомагає бути в ресурсі.
- Easy Peasy Insurtech — платформа онлайн-страхування, яка працює за принципом «користуєшся — плати, не користуєшся — не плати» і керується через мобільний застосунок.
- SharePark — комплексне програмне забезпечення з використанням штучного інтелекту для послуг паркування.
- Intenco — комплекс програмного та технічного забезпечення для дистанційного обліку паливно-енергетичних ресурсів отриманих від вузлів обліку та оптимізації їх споживання.
- Kwizbot — омніканальна платформа для комунікації бізнесу у месенджерах та інших каналах, що базується на low-code конструкторі і має різноманітні модулі (плагіни).
- FIREkit — вебплатформа для управління та аналізу інвестицій роздрібних інвесторів, що допомагає людям оцінити ризики, розподіл і ліквідність активів, аналізувати варіанти росту капіталу та приймати поінформовані рішення щодо свого інвестиційного портфелю.
- WOYS — водостійкі паперові кораблики для оригамі з AR-аплікацією.
- MION — екосистема з власним криптотокеном MION, яка містить біржу, застосунок, платформу з курсами та магазини.
- Suppl.me — маркетплейс для представників HoReCa та їхніх постачальників.
- Uplifter — платформа, на якій креатори отримують професійні відгуки та рецензії на свої роботи від перевірених наставників, а ментори монетизують власну експертизу.
- Cryptoprinciple — багатокористувацька онлайн-гра з симуляцією реальних процесів крипторинку, що стане у пригоді як користувачам-новачкам, так і досвідченим інвесторам.
- Palyanytsya.ai — АРІ-рішення на основі штучного інтелекту, яке дозволяє транскрибувати аудіоконтент у текст.
- knopka — система автоматизації медичного догляду для лікарняних стаціонарів.
- G-MAK — багатофункціональні системи безпеки, які моніторять територію, інформують про проникнення злочинців, а також можуть фізично їх зупинити чи дезорієнтувати.
- ST1 — багатоцільова автономна платформа на базі квадрокоптера з можливістю розуміти навколишнє середовище та діяти у ньому.
-
DOOOD — маркетплейс для ресторанів та їхніх відвідувачів з можливістю онлайн-замовлень, оплати, бронювання, пошуку закладів тощо.
- Griselda — автоматизована система збирання, нейронного оброблення, аналізу та доставки різнотипної інформації для оборонного сектору.
- FoodBanka — порційна їжа, готова до вживання, з тривалим терміном зберігання, запакована у ретортпакети чи скляні банки.
- OnlineLawSchool — екосистема онлайн-навчання для юристів з курсами різної тематики від спеціалістів-практиків.
![Що пропонують українські стартапи з програми 1991 Acceleration](https://images.weserv.nl/?w=715&we=1&n=-1&url=https%3A%2F%2Fnewspeka.fra1.digitaloceanspaces.com%2Fprod%2Fmedia%2F24391%2F1675927981544.jpg%3Fv%3D1675927981)
Кожний стартап вже отримав командного ментора — експерта, що допомагатиме учасникам у вирішенні бізнес-завдань та ділитиметься власним професійним досвідом. На команди очікують чотири місяці роботи над власними проєктами, а фіналом стане відкритий для інвесторів, tech-спеціалістів та медіа демо-день.
Більше про стартапи, які беруть участь в акселерації, та програму можна дізнатися на фейсбук-сторінці та в інстаграм-акаунті 1991 Accelerator.
Програма 1991 Acceleration реалізується за сприяння проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Для довідки:
SocialBoost — міжнародна організація, яка об'єднує стартапи і технічну експертизу з урядами та громадянським суспільством для розв'язання проблем економік, що розвиваються. SocialBoost створює та навчає спільноту стартапів, малих і середніх підприємців, а також розробляє власні ІТ-продукти для ефективного управління та демократії.
1991 Accelerator — флагманський проєкт ГО SocialBoost, перший і найбільший за пайплайном акселератор в Україні з фокусом на impact tech.