Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Від ШІ до здорового харчування: що пропонують українські стартапи з програми 1991 Acceleration

Яніна Шабанова
Яніна Шабанова Комунікаційна менеджерка SocialBoost та 1991 Accelerator
10 лютого 2023 5 хвилин читання

Світова технологічна спільнота давно переконалася у надзвичайному потенціалі українських стартапів. Підтвердимо цифрами: у 2022 році, під час повномасштабної війни та економічних коливань, зафіксували 54 інвестиційні угоди з вітчизняними проєктами. Розмір фінансування 16 з них поки що не розголошують, в інші 38 стартапів інвестували понад $724,4 млн.

Пошук інвестицій, утримання команди, розвиток бізнесу потребують титанічних зусиль від фаундерів. Аби вдало відповідати на виклики національного й глобального ринків, підприємцям вкрай необхідно розширювати власну бізнес-експертизу та регулярно апгрейдити команду. Програма для стартаперів 1991 Acceleration спрямована на поглиблення знань і компетенцій, необхідних для запуску і зростання стартапу, а також виходу на міжнародну арену.

Що пропонують українські стартапи з програми 1991 Acceleration Що пропонують українські стартапи з програми 1991 Acceleration

До складу першого у 2023 році набору 1991 Acceleration увійшли 19 команд, які представляють різні напрями:

 • Neboo Appзастосунок на основі штучного інтелекту, який надає користувачам персоналізовані програми для підвищення різних типів енергії (фізичної, розумової, духовної та емоційної), запобігає вигоранню та допомагає бути в ресурсі.
 • Easy Peasy Insurtech — платформа онлайн-страхування, яка працює за принципом «користуєшся — плати, не користуєшся — не плати» і керується через мобільний застосунок. 
 • SharePark — комплексне програмне забезпечення з використанням штучного інтелекту для послуг паркування.
 • Intenco — комплекс програмного та технічного забезпечення для дистанційного обліку паливно-енергетичних ресурсів отриманих від вузлів обліку та оптимізації їх споживання.
 • Kwizbot — омніканальна платформа для комунікації бізнесу у месенджерах та інших каналах, що базується на low-code конструкторі і має різноманітні модулі (плагіни).
 • FIREkit — вебплатформа для управління та аналізу інвестицій роздрібних інвесторів, що допомагає людям оцінити ризики, розподіл і ліквідність активів, аналізувати варіанти росту капіталу та приймати поінформовані рішення щодо свого інвестиційного портфелю.
 • WOYS — водостійкі паперові кораблики для оригамі з AR-аплікацією.
 • MION — екосистема з власним криптотокеном MION, яка містить біржу, застосунок, платформу з курсами та магазини.
 • Suppl.meмаркетплейс для представників HoReCa та їхніх постачальників.
 • Uplifter — платформа, на якій креатори отримують професійні відгуки та рецензії на свої роботи від перевірених наставників, а ментори монетизують власну експертизу.
 • Cryptoprinciple — багатокористувацька онлайн-гра з симуляцією реальних процесів крипторинку, що стане у пригоді як користувачам-новачкам, так і досвідченим інвесторам.
 • Palyanytsya.ai — АРІ-рішення на основі штучного інтелекту, яке дозволяє транскрибувати аудіоконтент у текст.
 • knopka — система автоматизації медичного догляду для лікарняних стаціонарів.
 • G-MAK — багатофункціональні системи безпеки, які моніторять територію, інформують про проникнення злочинців, а також можуть фізично їх зупинити чи дезорієнтувати. 
 • ST1 — багатоцільова автономна платформа на базі квадрокоптера з можливістю розуміти навколишнє середовище та діяти у ньому.
 • DOOODмаркетплейс для ресторанів та їхніх відвідувачів з можливістю онлайн-замовлень, оплати, бронювання, пошуку закладів тощо.
 • Griselda — автоматизована система збирання, нейронного оброблення, аналізу та доставки різнотипної інформації для оборонного сектору.
 • FoodBanka — порційна їжа, готова до вживання, з тривалим терміном зберігання, запакована у ретортпакети чи скляні банки.
 • OnlineLawSchool — екосистема онлайн-навчання для юристів з курсами різної тематики від спеціалістів-практиків. 
Що пропонують українські стартапи з програми 1991 Acceleration Що пропонують українські стартапи з програми 1991 Acceleration

Кожний стартап вже отримав командного ментора — експерта, що допомагатиме учасникам у вирішенні бізнес-завдань та ділитиметься власним професійним досвідом. На команди очікують чотири місяці роботи над власними проєктами, а фіналом стане відкритий для інвесторів, tech-спеціалістів та медіа демо-день. 

Більше про стартапи, які беруть участь в акселерації, та програму можна дізнатися на фейсбук-сторінці та в інстаграм-акаунті 1991 Accelerator.  

Програма 1991 Acceleration реалізується за сприяння проєкту USAID «Економічна підтримка України». 


Для довідки:

SocialBoost — міжнародна організація, яка об'єднує стартапи і технічну експертизу з урядами та громадянським суспільством для розв'язання проблем економік, що розвиваються. SocialBoost створює та навчає спільноту стартапів, малих і середніх підприємців, а також розробляє власні ІТ-продукти для ефективного управління та демократії.

1991 Accelerator — флагманський проєкт ГО SocialBoost, перший і найбільший за пайплайном акселератор в Україні з фокусом на impact tech. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Альтернативу Linktree створив український стартап Onigiri

Юлія Мирська 23 хвилини тому

Масові скорочення, закриття подкастів та ріст акцій: що відбувається із Spotify

Олександр Тартачний 1 годину тому

Чому автоматизація – це не завжди про ефективність бізнесу? І що з цим робити.

Давид Руденко 3 години тому

Гроші на вітер: неприємна правда про просування вашої компанії у соцмережах

Владислав Миронович 8 грудня 2023 18:30

Netpeak Group запустив подкаст «Це по роботі» про бізнес та IT

Богдан Камінський 8 грудня 2023 17:20