Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Від стажера до ліда в IT-компанії: скільки часу потрібно

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
19 жовтня 2022 3 хвилин читання

Молодому IT-спеціалісту знадобиться близько 6 років, щоб вирости від стажера (trainee) до лідера команди (team lead). Ініціювати підвищення може як HR-департамент та менеджер, так і сам розробник. Для успіху в кар'єрі спеціаліст потрібен мати не лише технічні навички, а й так звані soft skills.

Зазвичай кар'єра IT-фахівця починається з позиції стажера (Trainee), далі він зростає до молодшого спеціаліста (Junior). Після цього працівник стає інженером середнього рівня (Middle), старшим спеціалістом (Senior) та лідером команди (Team lead). 

За дослідженням GlobalLogic, стажеру необхідно від 9 до 12 місяців комерційного досвіду (досвіду інженера на проєкті, незалежно від терміну співпраці з компанією) для переходу на Junior-позицію. Для того, щоб стати інженером рівня Middle, фахівцю знадобиться у середньому ще близько одного року. Для переходу від Middle до Senior позиції співробітнику треба ще близько 2 років. Lead позиція передбачає не менше 6 років комерційного досвіду, а тому для переходу на неї Senior-інженеру треба витратити принаймні 2 роки. 

 

Найчастіше нові спеціалісти компанії приходять на Middle-позиції. Так, упродовж 2021 року GlobalLogic найчастіше починала співпрацю зі спеціалістами рівня Middle — це 28% всіх нових інженерів у компанії. Тренд зберігається й у 2022 – 32% від всіх нових спеціалістів в компанії були саме Middle-інженери.

Порівняно з Middle-спеціалістами, інженерам з невеликим досвідом набагато складніше шукати роботу. Так, за даними опитування DOU, кількість відкритих позицій для таких спеціалістів зменшилась на 67% у квітні 2022 року, у порівнянні з січнем цього ж року. Однак попри це ринок продовжує долати турбулентність й повертатися до довоєнних темпів залучення молодих спеціалістів. Задля цього компанії допомагають інженерам отримати перший комерційний досвід за допомогою освітніх ініціатив. 

Наприклад, програма для Trainee в GlobalLogic триває, як правило, 3 місяці та існує за всіма ключовими технічними напрямами в компанії: C/C++, Embedded, .Net, QA, JS, DevOps, Linux Kernel, Java, Android та інші. Вона дає змогу пройти стажування на реальному проєкті в компанії й таким чином отримати перший досвід співпраці з IT-компанією. 

IT-сфера в Україні продовжує розвиватися та пропонувати спеціалістам можливості для росту. З 2018 року група компаній GlobalLogic інвестувала понад 6 млн доларів США в розвиток інженерних талантів у Центральній та Східній Європі. Значна частина цих коштів припадає на Україну.

Раніше стало відомо, що GlobalLogic відкрила два нові центри розробки у Мексиці. Офіси розташовані в містах Мехіко та Гвадалахара.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Складна зима, ІТ-фриланс, якою буде допомога Україні. Кращі матеріали тижня

Юлія Даниленко 4 години тому

Як працюють ІТ-фрилансери, що треба для збереження талановитих працівників та в чому полягає нова етика українського бізнесу: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 20 годин тому

Правила work-life balance: бізнес, медитації та байдарки. Founder та СЕО Unicsoft Олексій Завгородній

Христина Коновалова 3 грудня 2022 11:03

Чому під час війни і атак по енергетичній інфраструктурі варто використовувати електронні документи

Владислав Миронович 2 грудня 2022 18:00

Як українські програмісти впливають на світові медіатехнології

Катерина Колонович 2 грудня 2022 14:10