Від початку війни в Україні загинуло понад 40 журналістів
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну окупанти вбили щонайменше 43 журналісти. Серед них — як ті, хто виконував свої професійні обов'язки, так й ті, хто мобілізувався до лав ЗСУ.
2 листопада відзначається Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів. Національна спілка журналістів України (НСЖУ) закликає міжнародну спільноту докладати всіх зусиль, аби покарати росію за злочини проти медіапрацівників, скоєні від початку повномасштабного вторгнення.
Як повідомляють в НСЖУ, за верифікованими даними станом на 2 листопада, з початку війни російські окупанти вбили щонайменше 43 журналісти.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Серед загиблих – 8 журналістів, які виконували професійні обов'язки; 13 медійників – цивільних жертв; 22 представників ЗМІ, які мобілізувалися для захисту України у лавах Сил оборони України.
«Ми вимагаємо безпеки та захисту прав журналістів на прифронтових територіях. Ось чому нам потрібна міжнародна Конвенція про безпеку журналістів», — наголошує голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
У проєкті Конвенції ООН про безпеку та незалежність журналістів та інших медіа-професіоналів окремий розділ присвячено правам медійників, які висвітлюють військові конфлікти та війни.
Зокрема, в документі наголошено, що держави-учасниці збройного конфлікту мають поважати професійну незалежність і права журналістів та інших працівників ЗМІ. Держави-учасниці збройного конфлікту зобов'язуються створити на законодавчому рівні і забезпечувати імплементацію безпечного та сприятливого середовища для того, щоб журналісти та інші працівники ЗМІ могли виконувати свою роботу без неправомірного втручання третіх сторін. Усі сторони збройного конфлікту повинні робити все можливе, щоб запобігти порушенням міжнародного гуманітарного права, спрямованим проти журналістів та інших працівників ЗМІ.
З поіменним переліком журналістів, що загинули з початку війни, можна ознайомитися за посиланням.