Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Від GPT до CRM: як інноваційні технології допомагають розвивати сферу девелопменту і до чого це призведе

28 лютого 2024 9 хвилин читання

У квітні минулого року французький міністр фінансів Брюно Ле Мер під час офіційного заходу виступив із промовою, яку йому допоміг підготувати Chat GPT.

«За 5 хвилин у мене була готова доволі логічна, добре структурована промова, на підготовку якої 20 років тому я б витратив три або чотири години», — сказав посадовець. 

Інноваційні технології відіграють дедалі важливішу роль у багатьох напрямах: бізнесі, медицині, промисловому виробництві, військовій справі, освіті, побуті. Здається, немає зараз такої сфери нашого життя, яку ще не зачепив технологічний бум постіндустріальної епохи. Давайте подивимось, як штучний інтелект та IT-рішення можуть наблизити майбутнє в галузі нерухомості та що чекає девелоперів у перспективі.  

Обслуговування, продажі, аналітика 

Чатбот GPT від компанії OpenAI, про який йшлося вище, став у нагоді також і в секторі пошуку нерухомості. Цей популярний інструмент дозволяє користувачам швидко отримати будь-яку інформацію про об’єкти нерухомості, вартість, розташування тощо. Так, фактична точність чатботу поки що залишається предметом критики, але його вміння швидко шукати потрібне серед великого масиву даних і детальні відповіді на запити дозволяють автоматизувати багато процесів та пришвидшити виконання завдань.  

Фото Pixabay Фото Pixabay

Важливо додати, що ШІ використовується не лише для покращення обслуговування. Штучний інтелект дозволяє фахівцям девелоперських компаній та агенцій нерухомості приймати більш виважені та точні рішення. Йдеться не лише про генерацію контента для соціальних мереж, блогів та описів, а також про аналіз великих об’ємів інформації для передбачення тенденцій ринку, виявлення інвестиційної спроможності, ризиків, прогнозування попиту в конкретному районі та оцінки вартості. Також чатботи допомагають у спілкуванні з клієнтами: далеко не всі потенційні покупці готові одразу телефонувати (або прийти особисто) у відділ продажів для бесіди з менеджерами. Багато хто віддає перевагу чатботу на сайті девелопера або в офіційному телеграм-каналі. Таким чином, ШІ дозволяє сегментувати запити клієнтів, надавати інформацію у будь-який час або використовувати алгоритми рекомендацій, щоб запропонувати ті об’єкти нерухомості, які відповідають уподобанням цільової аудиторії. 

Як українці впроваджують інновації

На базі технологій ШІ працюють додатки для пошуку житла. Наприклад, стартап Propertymate (зараз відомий як NewHomesMate) влітку 2022 року залучив більш ніж $5 млн інвестицій і тепер оцінюється у межах $40 млн. Стартап працює у США, але його фаундери — українці. У базі даних платформи приблизно 97 тис. будинків у десяти великих американських містах. 

Наші партнери з сервісу ЛУН почали впроваджувати алгоритми ШІ ще у 2015 році. Саме штучний інтелект визначає точну адресу квартири, дозволяє не дублювати один і той самий об’єкт декілька разів у видачі, а додаткові фільтри дають змогу знайти житло згідно вподобань. Також команда ЛУН розробила застосунок Bird, який за допомогою технологій доповненої реальності та машинного навчання створює редизайн старих радянських квартир. Програма аналізує кольорову гаму, функціональність, габарити та за півхвилини перетворює фото житлової площі: користувач бачить як виглядатиме оселя у мінімалістичному скандинавському стилі.          

Група компаній Greenville також використовує алгоритми ШІ. Так, в рекламних кампаніях Google та Facebook штучний інтелект дозволяє визначати нашу цільову аудиторію, користувачів, які з більшою ймовірністю зателефонують нам чи залишать заявку. Також нейромережі допомагають нам створювати рекламні тексти, креативи, банери, віжуали для соцмереж. Завдяки штучному інтелекту наші аналітики обробляють великі масиви інформації, сегментують базу клієнтів, відстежують ефективність каналів комунікації та продажів. Також в планах запровадити алгоритми ШІ для первинної обробки звернень. Окрім цього, ми використовуємо технології VR та AR для створення інтерактивного віртуального туру нашими житловими комплексами, щоб у потенційного інвестора була можливість відвідати об’єкт дистанційно (важливо для іноземних інвесторів).    

Ще одним IT-рішенням, без якого не працює сьогодні, мабуть, жоден великий бізнес, є CRM-системи. Зараз ми переходимо на вітчизняну CRM-систему G-Plus, яка є галузевою саме для забудовників. Її особливість полягає в наявності опцій, важливих в нашій роботі: можливості підтримувати діалог з клієнтом (вбудований віджет чату для зворотнього зв’язку), інтерактивній розмітці житлового комплексу, системі зберігання і генерації документів, а також інтеграції з соціальними мережами та месенджерами. 

Розумні будинки та робот-наглядач за будівельниками

Як і в багатьох житлових комплексах бізнес-класу, у київських ЖК Greenville Park та Greenville на Печерську є електронна система контролю доступу (СКД), яка працює за допомогою брелока. СКД — одна із багатьох складових концепції smart-house. Розумний будинок — продукт цифровізації та впровадження інновацій в галузі будівництва. В її основі сучасні технології, які роблять житло зручним та комфортним для мешканця. Тепла підлога, спліт-системи, датчики руху, системи безпеки та інші новації — все це суттєво підвищує якість життя і перетворює квартиру з квадратних метрів на поліфункціональний життєвий простір. 

Фото Pixabay Фото Pixabay

У більшому масштабі інтеграція цифрових технологій, зеленої енергетики, штучного інтелекту та IT дозволить повноцінно реалізувати концепцію розумного міста. На сьогоднішній день подібні програми частково впроваджуються у Стокгольмі, Тель-Авіві, Амстердамі, Курітібі. 

Штучний інтелект може внести зміни в проєктування, будівництво та експлуатацію житлових комплексів. Це стосується оптимізації вартості та термінів будівництва, підвищення безпеки на будмайданчику тощо. Наприклад, в Бостоні компанія Suffolk Construction в колаборації з платформою Smartvid.io розробили систему комп’ютерного прогнозування, яка передбачає позаштатні ситуації на будівельному майданчику. Програма акумулює дані про нещасні випадки та аварії, на основі чого створює симуляції небезпечних ситуацій та попереджає про них працівників. Підключений до камер на об’єкті, ШІ виступає віртуальним інспектором з техніки безпеки. У 2020 році загальна сума залучених стартапом інвестицій становила $21 мільйон, а до співпраці приєдналися такі девелоперські гіганти як Barton Malow та Skanska.  

Блокчейн та криптовалюта 

Успішно розвиваються блокчейн-платформи, де за криптовалюту купують або орендують квартири, будинки, комерційну нерухомість. Це дозволяє проводити операції швидше, безпечніше, дешевше. Серед відомих проєктів можна виокремити: 

Propy — платформа для нерухомості на базі блокчейн. За допомогою смарт-контрактів можна придбати, продати або орендувати житло в будь-якій країні. Оселю можна токенізувати: тобто, вона матиме відповідний еквівалент в NFT. 

Labs Group — програма для ефективного та зручного інвестування в нерухомість. Команда Labs розробила додатковий проєкт Staynex Pass. Це перепустка, яка дозволяє токенізувати перебування в курортних готелях, резиденціях, інших рекреаційних об’єктах.     

Realio Network використовує технологію блокчейн для надання юридичного супроводу та забезпечення зручності в транзакціях з нерухомістю. За словами фаундерів, це мінімізує бюрократію при купівлі або продажу, економить час та зусилля. 

Binaryx — платформа спеціалізується на децентралізації та токенізації нерухомості. Проєкт купує будівлі в різних частинах світу та токенізує їх на однакові NFT-сегменти. Таким чином, можна придбати частину будинку і отримати пропорційний дохід відповідно до своєї частки. 

Що буде далі?

Цілком очевидно, що штучний інтелект та технології будуть дедалі активніше впроваджуватися в сферу девелопменту, тому що це приносить результат. На думку деяких аналітиків, у майбутньому до 37% спеціальностей у цій галузі ШІ може скоротити. Проте багато в чому він не в змозі конкурувати з людиною. Унікальність творчого погляду, емпатія, особисте спілкування, розуміння та довіра, складність та різноманіття процесу ухвалення рішень, заснована на особистому досвіді експертиза — це все про девелопмент. І у цьому штучний інтелект поки що не може замінити фахівця, навіть попри стрімкий прогрес та справжню науково-технічну революцію останніх років. Цифровий розум є надзвичайно корисним помічником, але остаточне рішення все ще залишається за людиною.  

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як відрізнити роботу ШІ від людської неозброєним оком та як регулюється питання авторства

Владислав Миронович 42 хвилини тому

Техногіганти виділять американським та японським університетам $110 млн на ШІ-дослідження

Богдан Камінський 13 квітня 2024 08:00

Meta тестує штучний інтелект на панелі пошуку в Instagram

Вікторія Рудзінська 12 квітня 2024 21:10

ШІ виходить на новий рівень: OpenAI пропонує ChatGPT великим компаніям, зокрема Microsoft

Вікторія Рудзінська 12 квітня 2024 20:09

Apple планує нові Mac на базі M4 з акцентом на штучний інтелект — Bloomberg

Богдан Камінський 12 квітня 2024 18:59