Very Large Telescope зробив знімок галактики, відомої як Хрест Ейнштейна — фото
Дуже великий телескоп (VLT) зробив знімок галактики, оточеної чотирма світло-блакитними крапками, що нагадує квітку із блакитними пелюстками. Також вона відома як Хрест Ейнштейна, повідомляє ESO.
Чотири світло-блакитні крапки — це зображення далекої галактики, розташованої за помаранчевою галактикою в центрі зображення.
Помаранчева галактика діє як гравітаційна лінза, викривляючи світло, що проходить повз неї з віддаленої галактики. Це призводить до утворення декількох спотворених і збільшених зображень далекої галактики.
Підписуйтеся на наші соцмережі
На знімку далека галактика відображається у вигляді чотирьох різних зображень, що оточують центральну галактику, створюючи хрестоподібний візерунок, що отримав назву «Хрест Ейнштейна»
Спостереження за галактикою проводилися за допомогою інструмента Multi Unit Spectroscopic Explorer (MUSE) на VLT ESO в Чилі.
Результати цих спостережень свідчать про те, що в далекій галактиці активно відбувається утворення нових зірок. Оскільки світло покинуло галактику коли Всесвіт був приблизно на 80% молодший, це спостереження також надає важливі дані щодо процесів формування галактик в ранньому Всесвіті.