Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Very Large Telescope зробив знімок галактики, відомої як Хрест Ейнштейна — фото

Юлія Мирська
Юлія Мирська
17 вересня 2023 2 хвилин читання

Дуже великий телескоп (VLT) зробив знімок галактики, оточеної чотирма світло-блакитними крапками, що нагадує квітку із блакитними пелюстками. Також вона відома як Хрест Ейнштейна, повідомляє ESO.

Чотири світло-блакитні крапки — це зображення далекої галактики, розташованої за помаранчевою галактикою в центрі зображення. 

Помаранчева галактика діє як гравітаційна лінза, викривляючи світло, що проходить повз неї з віддаленої галактики. Це призводить до утворення декількох спотворених і збільшених зображень далекої галактики.

На знімку далека галактика відображається у вигляді чотирьох різних зображень, що оточують центральну галактику, створюючи хрестоподібний візерунок, що отримав назву «Хрест Ейнштейна»

Спостереження за галактикою проводилися за допомогою інструмента Multi Unit Spectroscopic Explorer (MUSE) на VLT ESO в Чилі.

Результати цих спостережень свідчать про те, що в далекій галактиці активно відбувається утворення нових зірок. Оскільки світло покинуло галактику коли Всесвіт був приблизно на 80% молодший, це спостереження також надає важливі дані щодо процесів формування галактик в ранньому Всесвіті.

Very Large Telescope зробив знімок галактики, відомої як Хрест Ейнштейна — фото Very Large Telescope зробив знімок галактики, відомої як Хрест Ейнштейна — фото
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував скупчення галактик El Gordo — фото

Юлія Мирська 4 серпня 2023 13:26

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував сусідню галактику Чумацького Шляху — фото

Юлія Мирська 3 серпня 2023 07:55

Телескоп ESA "Евклід" зробив свої перші фотографії космосу — фото

Юлія Мирська 1 серпня 2023 11:49

Телескоп «Габбл» сфотографував спіральну галактику у сузір’ї Риб — фото

Юлія Мирська 24 липня 2023 11:53

Запуск рентгенівської обсерваторії XRISM заплановано на серпень

Артем Житкевич 18 липня 2023 18:28