Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Венчурні інвестиції, є-лікарі, чи в усіх буде ПТСР та як заговорити українською: про що говорила спільнота SPEKA 15-21 серпня

SPEKA Media
21 серпня 2022 5 хвилин читання

SPEKA продовжує збирати на своєму майданчику людей, яким є що сказати про ІТ і не ІТ бізнес, технології, регулювання, розвиток України, себе… та в принципі є, що сказати. Така політика відкритої для всіх платформи дозволяє нам зрозуміти, про що зараз важливо говорити спільноті (адже кожен може опублікувати там свій текст, якщо тільки він не порушує правил спільноти). 

Отже, про що нашій аудиторії було актуально порозмірковувати цього тижня. 

Про перехід на українську і те, як подолати складнощі на цьому шляху. Не дивно, що зараз це на порядку денному — скажемо відверто, ІТ-тусовка до 24 лютого була здебільшого російськомовна. І для декого зміна мови спілкування — ціннісно необхідна, але складна в реалізації історія. 

«Говоріть самі з собою. Озвучуйте українською якомога більше процесів, які виконуєте: „Я мию посуд теплою водою. Мені подобається запах мийного засобу й те, як він піниться. Треба буде похвалити доньку за те, що обрала саме цей, із запахом полуниці“.  

Не соромтеся себе і спробуйте використовувати українську в будь-який зручний для вас момент. Описуйте власні думки вголос, будуйте діалоги, навіть з телевізором говоріть — усе це піде на користь вашій адаптації в українській мові«, — радить психолог з Hold You. І дає ще 7 інших порад у своєму блозі. 

Психологічно-медична тема цього тижня взагалі була популярною (з чого б це? жартуємо, звісно). Все частіше доводиться чути про ризики ПТСР — існує думка, що посттравматичний синдром накриє чи не більшу частину дорослих українців, незалежно від того, чи брали вони безпосередньо участь у бойових діях. 

«Наша психіка стійкіша, ніж ми можемо собі уявити. Крім того, на розвиток розладів впливає чимало інших факторів: тривалість та інтенсивність травмуючої події, попередній досвід розладів, чи мала людина підтримуюче середовище…Купа, купа різних факторів може впливати на те, як людина переживе травматичний досвід та взаємодіятиме з ним далі.

Я з допомогою своїх колег з Психічне здоров'я для України трохи порилася в дослідженнях і знайшла цікаву статистику. З опитаних 5692 людей 82,7% відсотка зазнали важких і потенційно травматичних подій. З них лише у 8,3% діагностували ПТСР упродовж життя«, — вважає Маргарита Тулуп. І наводить ще трохи заспокійливої статистики. Здається, ми все ж будемо не такими масово хворими, як нам іноді ввижається. 

Що робити, аби ми були здоровіші не тільки психічно, а й тілесно? Олександр Бабляк керів­ник Цен­тру кардіо­хірургічної допомоги «Добробут» та експерт МОЗ продовжує розмірковувати над аспектами медичної реформи — і вже впровадженою, і тієї, яка тільки готується. 

«Моя пропозиція спирається на приклади вдалої вітчизняної діджиталізації та боротьби з бюрократією. Таких прикладів у нас чимало: від отримання закордонного паспорту до сертифікату про вакцинацію.

Упевнений, що нам варто було б запровадити «Медичну Дію»: лікар вносить в цей застосунок дані про себе із загального Реєстру (а створення такого реєстру якраз і передбачає обговорюваний законопроєкт), проходить авторизацію і від цього моменту отримує право лікувати людей за своєю спеціальністю«, — пропонує Олександр. Для чого це потрібно, і що дасть пацієнтам та лікарям

Якщо ви достатньо міцні душею й тілом, аби приступати до пошуків нової роботи — Єлизавета Нуштаєва, Recruitment Team Lead в Netpeak Group, розповідає, як зробити це в умовах війни. 

«Як скласти резюме, що підвищить шанси на співбесіду, я розповідала тут.

Тепер наступний етап: вас запросили на інтерв'ю, і це цікаво, та комусь може бути лячно одночасно.

Як підготуватися, до яких питань бути готовим, а також що краще не говорити, навіть якщо дуже кортить?«, — так починається колонка Єлізавети. І продовжується розбором семи цілком конкретних кейсів та питань. 

Ну а якщо ви готові не просто працювати, а створювати робочі місця, особливо на високотехнологічних ринках, вас точно зацікавить дайджест подій від клубу приватних інвесторів у стартапи ICLUB Global. «У світі дикого венчура», — так назвали колеги свою підбірку. Наскільки венчур був диким у другому кварталі цього реально дикого року?

На цей тиждень це все, чим порадувала спільнота. Вважаєте, що є інші цікаві теми, але про них чомусь ніхто не пише? Напишіть ви) А ми процитуємо вас у нашому «Тижні у спільноті». 

Спокійного всім недільного вечора!

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 16 годин тому

У Львові відкрився реабілітаційний центр Superhumans Lviv

Олеся Дерзська 21 червня 2024 21:25

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00

Взаємодія між ключовими стейкхолдерами — запорука ефективної боротьби з піратством та контрафактом

Владислав Миронович 21 червня 2024 18:00

Як просувати бренд за допомогою текстового контенту

Оксана Павлюк 21 червня 2024 15:00