Чотири дні роботи і повна зарплатня: у Британії стартував масштабний експеримент із чотириденкою
Понад 70 компаній у Великій Британії від понеділка, 6 червня, запровадили для більш як 3,3 тис. своїх співробітників чотириденний робочий тиждень. У новому режимі вони працюватимуть протягом наступних шести місяців, пише The Guardian.
Працівники отримуватимуть 100% зарплати за 80% відпрацьованого часу, якщо вони будуть максимально продуктивними. До участі долучилися малі підприємства та великі компанії з різних секторів економіки, зокрема банківської справи, онлайн-торгівлі, ІТ, будівництва, готельного бізнесу тощо.
Один з учасників експерименту гендиректор Charity Bank Ед Сігел сказав, що перехід на чотириденний тиждень вважає «природним наступним кроком» після пандемії.
Пілотний проєкт організувала компанія 4 Day Week Global у партнерстві з провідним аналітичним центром Autonomy, британською кампанією 4 Day Week та дослідниками з Кембриджського та Оксфордського університетів, а також Бостонського коледжу. Організатори разом з експертами вивчатимуть вплив чотириденного робочого тижня на продуктивність та добробут працівників. Також вони досліджуватимуть, яким чином це може вплинути на довкілля та гендерну рівність.
Нагадаємо, розмови про можливість запровадження у Британії чотириденного робочого тижня активізувалися після пандемії COVID-19. Лейбористи навіть пообіцяли впровадити цю модель протягом десяти років, якби партія перемогла на виборах 2019 року.
Як повідомлялося, у 2019-му японський підрозділ компанії Microsoft провів експеримент Work Life Choice Challenge, під час якого персонал працював чотири дні на тиждень та отримував повну зарплату. Підсумком стало зростання продуктивності співробітників майже на 40%.