Вчені з'ясували: собаки можуть чути господарів навіть уві сні
Автори дослідження підключили 13 собак-добровольців до пристрою, який вимірював потенційні реакції їх мозку у відповідь на те, що відбувається навколо. Потім вони включали записи голосів людей і гавкіт собак, коли вони не спали, були сонними або спали.

Кожен звук тривалістю 1 секунду відтворювали на однаковій гучності. Набір звуків включав верески, скиглення, гарчання, кашель, сміх, зітхання і позіхання. Жодних негативних звуків не використовували, щоб не злякати собак.
Виявилося, що навіть у фазі повільного сну собаки могли визначати, чи виходить звук від людини чи іншого пса. Також вони могли розпізнати емоційне забарвлення звуку — позитивне або нейтральне.

Аналогічну здатність дослідники раніше фіксували у приматів, включаючи людей, а також мишей та інших тварин. Зважаючи на те, що ссавці проводять суттєву частину життя уві сні, здатність обробляти соціальні сигнали навіть у цьому стані, ймовірно, відіграла життєво важливу роль у нашому виживанні.
Те, як багато ми розуміємо під час сну, залежить як від стадії сну, де ми знаходимося, так і від типу шуму, який ми чуємо. Наприклад, навіть уві сні відгук на звук власного імені відрізнятиметься від інших звуків.

Вважається, що сон собак змінився після одомашнення і став більше схожим на сон людей, ніж інші лабораторні види. Літніх собак також часто непокоїть поверхневий і уривчастий сон, як і деяких людей похилого віку.

Автори відзначають, що хоча для перевірки цих результатів будуть потрібні подальші дослідження, вони доповнюють список подібностей між поведінкою собак і людей уві сні. Потенційно це може означати, що собак можна буде використовувати у порівняльних нейробіологічних дослідженнях. Вони підкреслюють, що хоча проведення подібних досліджень досить трудомістке, це не вимагає попереднього навчання тварин і не завдає їм жодної шкоди.