Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені з'ясували: собаки можуть чути господарів навіть уві сні

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
16 вересня 2023 3 хвилин читання

Навіть уві сні собаки здатні сприймати голос людини та аналізувати її. Про це свідчать результати невеликого пілотного дослідження, яке провели угорські вчені. Про це повідомляє Nature.

Автори дослідження підключили 13 собак-добровольців до пристрою, який вимірював потенційні реакції їх мозку у відповідь на те, що відбувається навколо. Потім вони включали записи голосів людей і гавкіт собак, коли вони не спали, були сонними або спали.

Собаки чують господарів навіть уві сні Собаки чують господарів навіть уві сні

Кожен звук тривалістю 1 секунду відтворювали на однаковій гучності. Набір звуків включав верески, скиглення, гарчання, кашель, сміх, зітхання і позіхання. Жодних негативних звуків не використовували, щоб не злякати собак.

Виявилося, що навіть у фазі повільного сну собаки могли визначати, чи виходить звук від людини чи іншого пса. Також вони могли розпізнати емоційне забарвлення звуку — позитивне або нейтральне.

Собаки чують господарів навіть уві сні Собаки чують господарів навіть уві сні

Аналогічну здатність дослідники раніше фіксували у приматів, включаючи людей, а також мишей та інших тварин. Зважаючи на те, що ссавці проводять суттєву частину життя уві сні, здатність обробляти соціальні сигнали навіть у цьому стані, ймовірно, відіграла життєво важливу роль у нашому виживанні.

Те, як багато ми розуміємо під час сну, залежить як від стадії сну, де ми знаходимося, так і від типу шуму, який ми чуємо. Наприклад, навіть уві сні відгук на звук власного імені відрізнятиметься від інших звуків.

Собаки чують господарів навіть уві сні Собаки чують господарів навіть уві сні

Вважається, що сон собак змінився після одомашнення і став більше схожим на сон людей, ніж інші лабораторні види. Літніх собак також часто непокоїть поверхневий і уривчастий сон, як і деяких людей похилого віку.

Собаки чують господарів навіть уві сні Собаки чують господарів навіть уві сні

Автори відзначають, що хоча для перевірки цих результатів будуть потрібні подальші дослідження, вони доповнюють список подібностей між поведінкою собак і людей уві сні. Потенційно це може означати, що собак можна буде використовувати у порівняльних нейробіологічних дослідженнях. Вони підкреслюють, що хоча проведення подібних досліджень досить трудомістке, це не вимагає попереднього навчання тварин і не завдає їм жодної шкоди.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Земля отримала лазерне повідомлення з відстані 16 млн км

Дмитро Мухін 25 листопада 2023 19:42

У Південній Кореї планують повністю заборонити споживання собачого мʼяса до 2027 року

Юлія Мирська 21 листопада 2023 16:18

Вчені реконструювали обличчя дружини Ярослава Мудрого Інгігерди Олофсдоттер

Дмитро Мухін 19 листопада 2023 18:50

Телескопи «Джеймс Вебб» та «Хаббл» показали скупчення галактик «Різдвяна ялинка»

Дмитро Мухін 18 листопада 2023 18:46

На дні океану зафільмували рідкісного «морського диявола»

Дмитро Мухін 11 листопада 2023 19:30