Вчені з'ясували, що складні екосистеми існували на Землі набагато раніше, ніж вважалося
Відкриття ставить під сумнів розуміння того, як швидко відновилося життя після найбільшого масового вимирання в історії Землі.
Приблизно 250 млн років тому внаслідок масового вимирання загинуло понад 80% видів на планеті. Вчені припускали, що протягом ще 10 млн років після цього вимирання на Землі домінували прості види і лише пізніше змогли розвинутися складніші екосистеми. Про це повідомляє McGill.
Нещодавно знайдені скам'янілості показують, що лише через мільйон років після масового вимирання в океані вже могли існувати рослини, костисті та променеві риби, краби та молюски.
Раніше вважалося, що на розвиток такої екосистеми має піти щонайменше 5 млн років. Вік скам'янілостей — 250,9 млн років, їх знайшли на території сучасного Китаю. Це дослідження допомагає по-новому оцінити швидкість еволюційних процесів.
Нагадаємо, що раніше дослідники з Каліфорнійського університету ефективно відтворили тип гравітації, який існує на зірках та інших планетах у скляній кулі діаметром 3 см. Це дослідження допоможе зрозуміти, як сонячна погода впливає на космічні кораблі та системи супутникового зв'язку.