Вчені запропонували слухати рухи очей для ранньої діагностики хвороби Альцгеймера
Нейробіологи розробляють новий метод, що дозволить виявляти хворобу Альцгеймера на ранніх стадіях завдяки мікрофонам у навушниках. Виявлення порушень руху очей може стати недорогим і безболісним діагностичним інструментом.
Про це повідомляє ScienceAlert.
Команда дослідників з École de Technologie Supérieure (Канада) та Дартмутського коледжу (США) працює над новою технологією, що дозволить слухати крихітні вібрації, що виникають під час руху очних яблук. Ці вібрації вловлюють мікрофони, вбудовані в навушники, і аналізують їх для виявлення змін у саккадних рухах — коротких, швидких переміщеннях очей, які є одним із перших показників когнітивних порушень.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Як це працює?
Рухи очей створюють вібрації у барабанній перетинці, які зазвичай не сприймаються людиною. Однак чутливі мікрофони можуть зафіксувати ці сигнали. Зниження швидкості та точності саккадних рухів є раннім симптомом хвороби Альцгеймера, що дозволяє використовувати їх для діагностики.
Науковці планують протестувати нову технологію на групі з 35 пацієнтів із діагностованою хворобою Альцгеймера та легкими когнітивними порушеннями, а також на 35 здорових людях. Це допоможе визначити ефективність методу та закласти основи для створення портативного пристрою.
На відміну від традиційних методів відстеження руху очей, які вимагають складного обладнання, нова технологія обіцяє бути доступною, неінвазивною та простою у використанні. Крім ранньої діагностики, вона може стати інструментом для моніторингу прогресу захворювання.
Дослідники впевнені, що їхній підхід може мати потенціал не лише для діагностики хвороби Альцгеймера, а й для інших станів, що впливають на когнітивні функції.