Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені довели, що Марс все-таки не мертва планета

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
6 грудня 2022 2 хвилин читання

Дослідники відкрили на Марсі активний мантійний плюм, який підштовхує поверхню червоної планети і спричиняє землетруси та виверження вулканів. 

Вважалося, що Марс є мертвою планетою, на якій не відбувається жодних процесів. Особливо у порівнянні із Землею, поверхня якої постійно рухається. Однак вчені з Університету Аризони розповіли про відкриття активного мантійного плюму, який підштовхує поверхню червоної планети і спричиняє землетруси та виверження вулканів. Дослідження опублікували у Nature Astronomy.

«Наше дослідження надає численні докази, які засвідчують наявність гігантського активного мантійного плюму на Марсі», — каже співавтор дослідження Едрієн Броке, науковий співробітник Місячно-планетарної лабораторії університету Аризони. 

Мантійні плюми — це великі згустки теплої та плавучої породи, які піднімаються з глибини планети та проштовхуються через мантію, щоб досягти основи її кори, викликаючи землетруси, розломи та виверження вулканів. 

Автори також вважають, що на Марсі можуть існувати мікроби. Ажде у недалекому геологічному минулому у цьому регіоні відбувалися повені, поява яких залишається загадкою. Є припущення, що тепло від шлейфу, яке підживлює постійну вулканічну та сейсмічну активність, може розтоплювати лід та викликати повені. «Мікроби на Землі процвітають у таких середовищах. Це може бути і на Марсі», — каже дослідниця Джеф Ендрюс-Ханна.

Нагадаємо, що раніше SPEKA розповідала, коли на Марс полетять люди. Марс — складніша за Місяць планета для колонізації, але у людства є певні ідеї. Які? Читайте у нашому матеріалі.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп «Габбл» вперше безпосередньо виміряв масу самотнього білого карлика

Катерина Колонович 15 годин тому

Американські дослідники надрукували безшовну шкіру для трансплантацій

Катерина Колонович 3 лютого 2023 11:45

Глибинне дослідження українського ринку сторіз-мейкерів: як виглядає портрет автора сторіз

Владислав Миронович 2 лютого 2023 18:30

Шахісти гірше грають, коли повітря стає бруднішим — дослідження

Катерина Колонович 2 лютого 2023 10:17

Rolls-Royce розробила ядерну установку для космічних кораблів

Руслан Сорока 1 лютого 2023 20:29