Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені довели, що Марс все-таки не мертва планета

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
6 грудня 2022 2 хвилин читання

Дослідники відкрили на Марсі активний мантійний плюм, який підштовхує поверхню червоної планети і спричиняє землетруси та виверження вулканів. 

Вважалося, що Марс є мертвою планетою, на якій не відбувається жодних процесів. Особливо у порівнянні із Землею, поверхня якої постійно рухається. Однак вчені з Університету Аризони розповіли про відкриття активного мантійного плюму, який підштовхує поверхню червоної планети і спричиняє землетруси та виверження вулканів. Дослідження опублікували у Nature Astronomy.

«Наше дослідження надає численні докази, які засвідчують наявність гігантського активного мантійного плюму на Марсі», — каже співавтор дослідження Едрієн Броке, науковий співробітник Місячно-планетарної лабораторії університету Аризони. 

Мантійні плюми — це великі згустки теплої та плавучої породи, які піднімаються з глибини планети та проштовхуються через мантію, щоб досягти основи її кори, викликаючи землетруси, розломи та виверження вулканів. 

Автори також вважають, що на Марсі можуть існувати мікроби. Ажде у недалекому геологічному минулому у цьому регіоні відбувалися повені, поява яких залишається загадкою. Є припущення, що тепло від шлейфу, яке підживлює постійну вулканічну та сейсмічну активність, може розтоплювати лід та викликати повені. «Мікроби на Землі процвітають у таких середовищах. Це може бути і на Марсі», — каже дослідниця Джеф Ендрюс-Ханна.

Нагадаємо, що раніше SPEKA розповідала, коли на Марс полетять люди. Марс — складніша за Місяць планета для колонізації, але у людства є певні ідеї. Які? Читайте у нашому матеріалі.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Співавтори дослідження про надпровідник reddmatter намагаються відкликати свою статтю

Богдан Камінський 2 години тому

Дослідження Saldo Apps та ASObot: скільки застосунків для фінансів в Україні — російські

Юлія Мирська 6 годин тому

NASA може відправити людиноподібних роботів у космос

Юлія Мирська 26 вересня 2023 08:58

Perseverance подолав складну ділянку Марсу на автопілоті

Юлія Мирська 26 вересня 2023 07:54

Як українці купують онлайн під час війни — дослідження

Іван Чернов 25 вересня 2023 19:57