Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені виявили причину загадкового розташування залишків мертвих зірок

Юлія Мирська
Юлія Мирська
15 липня 2023 2 хвилин читання

Вчені з Манчестерського університету в Великій Британії виявили причину однакового розташування та майже паралельного вирівнювання деяких залишків мертвих зірок відносно площини Чумацького Шляху, повідомляє  ScienceAlert.

Планетарні туманності -  це тимчасові та невагомі явища, які виникають, коли зірки, подібні до Сонця, наближаються до кінця свого життя. Вони викидають зовнішні шари плазми, перш ніж їх ядро перетворюється у зоряний залишок, відомий як білий карлик. 

Зображення 22 відомих планетарних туманностей  Зображення 22 відомих планетарних туманностей 

Вчені вважають, що якщо білий карлик з'явиться в подвійній зоряній системі, то орбітальний рух двох зірок вплине на туманність та поділить її на декілька частин, що може нагадувати форму пісочного годинника або метелика.

Підписуйтеся на наші соцмережі

В 2011 році вчені вперше помітили, що планетарні туманності, які нагадують метеликів, часто вирівнюються таким чином, що їхня довга вісь лежить паралельно або майже паралельно до площини галактики. 

Зображення планетарної туманності, яка нагадує метелика Зображення планетарної туманності, яка нагадує метелика

Під час нового дослідження цього явища було проаналізовано 136 планетарних туманностей, що знаходяться в галактичній опуклості Чумацького Шляху — щільно упакованій області зірок, яка розташована у центрах більшості спіральних галакт

Вчені виявили причину загадкового розташування залишків мертвих зірок Вчені виявили причину загадкового розташування залишків мертвих зірок

В результаті вчені з'ясували, що це вирівнювання пов'язане з тим, що подвійні зорі в цих туманностях перебувають на дуже маленьких та вузьких орбітах.

На думкою вчених, єдиним правдоподібним поясненням такого вирівнювання є наявність магнітних полів. Хоча наразі магнітні поля в галактичній опуклості не достатньо сильні, щоб пояснити рівномірне розташування туманностей, але в минулому, задовго до утворення планетарних туманностей, вони могли б утримувати подвійні зорі в одному положенні.

Отже, це свідчить про те, що молодші подвійні системи і ті, у яких більша відстань між орбітами, можуть не проявляти такого ж вирівнювання.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Британії випробували танк Challenger 3 з акцентом на безпеку екіпажу

Владислав Паливода 22 липня 2024 10:53

Противники будівництва космічного радара кинули виклик політикам

Дмитро Мухін 30 червня 2024 19:45

«Бріджертони» принесли Британії 275 млн фунтів економічного ефекту

Олеся Дерзська 20 червня 2024 20:17

Телескоп Вебба побачив зірки-близнюки у давно відомому об’єкті — фото

Кіра Іванова 14 червня 2024 07:28

Український технічний саміт розпочинається у Лондоні

Владислав Паливода 12 червня 2024 12:33