Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені відтворили обличчя першої європейської амазонки за допомогою ШІ — фото

Юлія Мирська
Юлія Мирська
24 липня 2023 2 хвилин читання

Вчені знайшли череп жінки, який вважається найдавнішим черепом анатомічно сучасної людини. Його використали для першої судово-медичної реконструкції зовнішності за допомогою штучного інтелекту, повідомляє DailyStar.

Череп віднайшли у 1950 році в Чехії. Спочатку вчені вважали, що через міцність череп належить чоловікові. Проте після реконструкції структури виявилося, що це жінка. 

Для реконструкції черепа вчені використовували 3D- моделювання на основі даних з комп’ютерних томограм чоловічого та жіночого черепів.

Вчені відтворили обличчя першої європейської амазонки за допомогою ШІ — фото Вчені відтворили обличчя першої європейської амазонки за допомогою ШІ — фото

Початкова версія реконструкції передавала лише форму обличчя у відтінках сірого кольору, без деталей, як-от колір шкіри, волосся та очей. Але друга версія реконструкції додала деталі та надала обличчю більш людський вигляд.

Цицерон Мораес, бразильський експерт з графіки і провідний автор дослідження, припустив, що більш міцне обличчя може бути характерною особливістю ранніх Homo sapiens.

Перша хвиля сучасних людей, до якої належала ця жінка, прибула до Європи приблизно 40-45 тис. років тому. Втім, вони не залишили генетичного сліду серед сучасних європейців, які належать до пізнішої хвилі, що прибула 37 тис. років тому.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ChromeBook Plus отримають Google Gemini

Олеся Дерзська 11 годин тому

Opera посилює співпрацю з Google для впровадження ШІ

Владислав Паливода 28 травня 2024 18:55

Улітку школярі та студенти зможуть у Львові вивчити базові ШІ-технології

Кіра Іванова 28 травня 2024 15:28

Netpeak розповість про технології Cloud Marketing та AI вже 30 травня

Кіра Іванова 28 травня 2024 13:56

Переклад пісень Євробачення за допомогою ШІ: як стерво перетворилося на лисицю, а пожежник — на голуба

Юлія Венцковська 28 травня 2024 10:00