Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені створили дрон з їстівними крилами для рятувальних операцій

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
2 листопада 2022 3 хвилин читання

Їстівний дрон з крилами, зробленими з рисових коржів, винайшли, щоб допомогати під час рятувальних операцій.

Минулого тижня на конференції International Conference on Intelligent Robots and Systems у Кіото дослідники зі Швейцарського федерального технологічного інституту в Лозанні (EPFL) представили концепцію безпілотника, що може збільшити корисне навантаження їжі з 30 до 50% від своєї маси. Це досягається завдяки геніальному винаходу: крила виготовляють із рисових коржів, які містять калорійний еквівалент середнього, хоча й незбалансованого сніданку, повідомляє Spectrum.

Цей дрон має бути ефективним для доставки їжі тим, хто потребує їжі і не має можливості отримати до неї доступ будь-яким іншим способом. Очевидно, що такий безпілотник не повернуть згодом (оскільки його крила будуть з'їдені), але це невелика ціна за потенційне збереження життя людини.

Дослідники сконструювали крила цього частково їстівного безпілотника з рисових коржів або рисового печива, оскільки цей харчовий продукт подібний до спіненого поліпропілену (EPP). Піна EPP — це те, що зазвичай використовують як матеріал для крил дронів, оскільки він міцний і легкий; повітряний рис також має ці якості. Крім того, він доступний і простий для лазерного вирізання. 

Першим кроком у виготовленні крила є лазерне розрізання їх на шестикутники, щоб їх було легше склеїти. Клей — це желатин, і після того, як він висохне, крило упаковують у пластик і скотч, щоб переконатися, що воно не руйнується у мокрому чи вологому середовищі. Це швидкий, простий і дешевий процес.

Розмір крила визначається не потребами польоту, а потребами у харчуванні. У цьому випадку розмах крил приблизно 700 см призводить до достатньої кількості рисових коржів і желатинового клею, щоб доставити 300 ккал, або еквівалент однієї порції сніданку, при цьому 80 г залишається для корисного навантаження вітамінів, води чи чогось подібного.

Хоча це лише прототип, напівїстівний дрон справді літає, розвиваючи швидкість до 10 м за секунду. Наступний крок — знайти спосіб зробити якомога більше цих неїстівних частин із їстівних матеріалів, а також знайти спосіб перевозити корисний вантаж (наприклад, воду) у їстівному контейнері.

Раніше стало відомо, що «Укроборонпром» завершує розроблення нового багатоцільового дрона з дальністю 1 тис. км. Наприкінці року новий БПЛА буде готовий виконувати бойові завдання.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Невидимий для ворогів: дніпровські винахідники створили дрон «Чаклун»

Катерина Колонович 28 листопада 2022 12:17

Литовці зібрали $750 тис. на третій морський дрон для України «PEACE Дюк» — Андрюс Тапінас

Юлія Даниленко 24 листопада 2022 10:57

Таксі майбутнього: у Південній Кореї показали декілька аеромоделей

Катерина Колонович 23 листопада 2022 13:31

Українська компанія Skynetua випробувала дрон «Чорна мамба» і готується до виробництва

Катерина Колонович 23 листопада 2022 09:16

НАТО визнало росію країною-терористом, місія Artemis 1 дісталася Місяця, український дрон eBOSH пройшов випробування. Ранкова SPEKA

Вадим Добровольський 22 листопада 2022 08:00