Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені реконструювали обличчя дружини Ярослава Мудрого Інгігерди Олофсдоттер

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
19 листопада 2023 2 хвилин читання

Міжнародна група антропологів-студентів із проєкту Ancestral Whispers з портретною точністю відтворила зовнішність Інгігерди Олофсдоттер, у хрещенні Ірини. Це дочка шведського короля Олафа Шетконунга та друга дружина Ярослава Мудрого із династії Рюриковичів. Княгиня була привітною жінкою із яскраво вираженими північноєвропейськими рисами.

Інгігерда Олофсдоттер Інгігерда Олофсдоттер

Її образ змогли реконструювати завдяки частинам черепа, що збереглися. В авторів роботи вийшла привітна жінка з яскраво вираженими північноєвропейськими рисами та світлим волоссям. При цьому колір волосся, очей та шкіри може бути не зовсім достовірним через відсутність необхідної інформації, зазначили фахівці.

Інгігерда на фресці у Св. Софії Інгігерда на фресці у Св. Софії

Інгігерда жила з 1001 до 1050 року. Вона була другою дружиною Ярослава, оскільки першу дружину руського князя у 1018 році захопив у полон польський король Болеслав і разом із сестрами Ярослава назавжди вивіз до Польщі.

Одружившись з Інгігердою, Ярослав поріднився з норвезьким королем Олафом Святим і німецьким імператором Генріхом ІІ. У шлюбі з Ярославом княгиня народила шістьох синів та чотирьох дочок, три з яких стали королевами Франції, Угорщини та Норвегії.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Доставка продуктів від компанії Turbo

Анна Старкова 29 листопада 2023 16:00

Мінцифра та ЛУН.Місто запустили мапу провайдерів, що працюватимуть під час блекаутів

Богдан Камінський 27 листопада 2023 17:37

Земля отримала лазерне повідомлення з відстані 16 млн км

Дмитро Мухін 25 листопада 2023 19:42

Стратегія бізнесу в умовах невизначеності: у Києві відбудеться Strategy Forum для підприємців, керівників компаній, консультантів, фасилітаторів

Віталій Новак 21 листопада 2023 13:03

У Києві закінчився найдовший безморозний період

Юлія Мирська 20 листопада 2023 19:59