Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені пропонують людям спочатку злітати на Венеру, а потім на Марс

Валерій Моісєєв
Валерій Моісєєв Економіка
9 жовтня 2022 3 хвилин читання

Венера — найгарячіша планета Сонячної системи, температура її поверхні становить приблизно 370ºC. Її атмосфера майже повністю складається із СО2. Тиск у 92 рази перевищує земний.

Уже кілька десятиліть активно обговорюється ідея космічної місії на Марс. Проте група вчених із деяких американських університетів виступає за те, щоб саме Венера, а не Марс стала метою для першої місії на іншу планету. Вони виклали свою думку у доповіді на Міжнародному конгресі астронавтики у Парижі наприкінці вересня цього року.

Репетиція місії на Марс

Венера розташована значно ближче (61 млн км проти 225 млн км) до Землі, ніж Марс. Це дає змогу здійснити політ протягом року в порівнянні з трирічною подорожжю на Марс. Однак прогулянка її поверхнею неможлива, тому астронавтам доведеться спостерігати за планетою з космічного корабля, облітаючи її за орбітою.

Обліт Венери буде цінним для науки  і може дати важливий досвід тривалої місії у далекий космос. Вчені називають Венеру «додатковим пунктом на шляху до Марса».

Економіка інновацій

Попри те що Венера розташована у протилежному напрямку від Марса, досвід обльоту Венери може допомогти скоротити час у дорозі та обсяг палива. «Ми дізнаємося, як люди працюють у далекому космосі, не беручи відповідальність за повноцінний політ на Марс. Навіть більше, подорож матиме певний престиж, оскільки людство вперше відвідає іншу планету», — наголошують вчені.

Що кажуть прихильники ідеї польоту до Венери

Автори ідеї визнають: обліт Венери поки що не підтримують у науковій спільноті, хоча у NASA є прихильники цієї ідеї, включно з головним економістом Олександром Макдональдом. Нещодавно вони спільно підготували доповідь під назвою «Зустріч із богинею», де навели аргументи на користь запропонованої місії. Автори припускають, що астронавти могли б відрядити телекеровані ровери, дрони та повітряні кулі для спостереження за вулканами Венери і пошуку ознак води та стародавнього життя. «Є всі підстави вважати, що Венера виявиться нескінченною країною див із манливими пейзажами», — йдеться у доповіді.

Що кажуть противники ідеї польоту до Венери

Противники польоту людей до Венери наголошують, що «це пекельне середовище, і на учасників місії чекають серйозні виклики». Вони погоджуються, що ця планета може бути об'єктом наукового дослідження, але відряджати туди людей зовсім не обов'язково.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

10 повсякденних речей, які створили NASA для астронавтів

Ганна Гілова 11 годин тому

1000 астронавтів Lego у космосі (відео)

Ганна Гілова 3 червня 2023 10:01

Rocket Lab відправить на Венеру приватний зонд у 2025 році

Ганна Гілова 2 червня 2023 15:28

Boeing виявив серйозні проблеми зі космічною капсулою Starliner за кілька тижнів до запуску

Ганна Гілова 2 червня 2023 10:43

Як і коли сфотографувати супутники Starlink у нічному небі

Ганна Гілова 2 червня 2023 09:52