Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як українцям отримати гроші з-за кордону: найкращі системи, комісії, швидкість

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
24 червня 2022 6 хвилин читання

SPEKA розповідає, які системи грошових переказів дозволяють українцям найшвидше та дешевше отримати валюту та гривню з-за кордону.

Щоб задонатити на «Байрактари» і не тільки. 

Які обмеження є в Україні?

Національний банк не впроваджував обмеження щодо більшості переказів з-за кордону. Заборона стосується лише переказів з росії та білорусі, а також переказів у російських та білоруських рублях. Ліміт на зняття готівки на добу — 100 тис. грн. 

У решті випадків оптимальний вибір платіжної системи залежить від пріоритетів клієнтів (швидкість, вартість, ліміти). Ми розповімо про кілька найкращих та найпопулярніших. 

Системи грошових переказів

Платіжні системи не потребують відкриття рахунку у банку. У них є власні бази, куди потрапляє ваш переказ. Знаючи номер переказу, можна отримати надіслані кошти.

Якщо використовувати такі системи, отримати готівку можна без обмежень. Але теоретично, бо треба зважати на можливості банку чи небанківської фінансової установи.

Більшість найпопулярніших платіжних систем скасували комісії під час надсилання коштів в Україну з-за кордону. Це зробили Western Union, MoneyGram, Ria Money Transfer, Intelexpress та TransferGo. Щоправда, лише MoneyGram та Intelexpress скасували комісії на необмежений термін. Решта компаній спершу встановили термін до 31 березня, але щомісяця продовжують цю можливість. Поки що в усіх згаданих сервісах безкоштовний переказ доступний до 30 червня.

Раніше у сервісів були такі розцінки: 

 • Western Union — 15 грн за переказу на суму до 1500 грн, 1% — якщо сума більша. 
 • Ria Money Transfer — $4 за переказу до $200, у решті випадків — 2,5% від суми. 
 • MoneyGram –—$2 за переказу до $200, у решті випадків — 2,5% від суми. 
 • Intelexpress — 1% від суми. 
 • TransferGo — тарифи формуються на основі декількох критеріїв, таких як курс обміну валют і швидкість переказу. У середньому це 0,5-1,5% від суми.

У кожної із систем різна швидкість переказу. Наприклад, у Western Union це від 5 хвилин до 5 днів, у MoneyGram та TransferGo — до 24 годин, але в останньої також є послуга швидкого доставлення (до 30 хв). 

Недоліком деяких цих систем є необхідність фізично відвідати банк та показати паспорт, навіть якщо переказ оформлений на картку. Також в усіх сервісів невисока максимальна сума переказу (від 3 до 10 тис. євро). А у деяких із них є місячний ліміт на транзакції (у Westren Union — $15 тис., у MoneyGram — $10 тис.). 

PayPal

Сервіс повноцінно запрацював в Україні лише 17 березня, перед тим покинувши ринок рф. Зареєструватися в PayPal доволі просто: 

 • Створити свій особистий акаунт (ввести пошту та придумати пароль). 
 • Додати дані своєї банківської картки, щоб оплачувати товари в інтернет-магазинах або отримувати перекази.

У системи миттєвий переказ, а щоб перерахувати кошти, потрібно лише знати імейл отримувача. Також PayPal скасував свою комісію за перекази та отримання коштів на картки Visa та Mastercard для українців. Українська гривня недоступна в системі PayPal, але гроші можна вивести на картку, і вони конвертуються у гривню. Такий тариф буде зберігатися щонайменше до 30 червня. Для цього під час реєстрації слід обрати нашу країну, навіть якщо ви перебуваєте за кордоном. 

Для інших країн переказ між акаунтами PayPal безкоштовний, якщо не потрібна конвертація. А за переказ із картки PayPal бере комісію 3,4% від суми і фіксовану комісію для кожної валюти (0,35 для долара та 0,3 для євро).

Swift 

SWIFT — це міжнародна міжбанківська система передавання інформації та здійснення платежів. Її послугами користуються приблизно 11 тис. банків і фінансових установ у понад 200 країнах. 

Це переказ між банківськими рахунками, тому платіж надходить за 1-3 дні, але не потребує додаткового візиту до банку. Комісію формує банк-відправник. Зазвичай це  0,5-1% від суми плюм $10-20, але не більше $90. Також іноді платіж проходить через кілька проміжних банків, які теж можуть стягувати свою комісію. 

Swift дуже надійний і працює майже з усіма можливими банками та валютами, а тому зручний для переказу великих сум (від кількох тисяч доларів) та якщо за кошти потрібно звітувати. 

Якщо ви хочете конвертувати отримані з Swift-переказу гроші у готівку, то існує два варіанти: 

 • 1
  Конвертувати відповідні кошти у гривню і знімати до 100 тис. грн на день.
 • 2
  Якщо потрібна валюта, то її можна отримати лише у касі банку. А денний ліміт  — еквівалент 30 тис. гривень (близько $1 тис. або 900 євро). Також її видача відбувається лише за рішенням керівника банку та за наявності. 

Payoneer

Payoneer — міжнародна фінансова компанія, особливо популярна в IT-сфері та серед фрилансерів, оскільки має пряму інтеграцію з Upwork. Також у Payoneer можна отримати фізичну картку для отримання грошей і розпоряджатися ними як усередині системи, так і виводити на банківський рахунок. У сервісу є кілька способів вивести гроші:

 • Сформувати SWIFT-платіж. Мінімальна сума — $300, комісія становитиме 2%. Швидкість транзакції від 1 до 3 днів.
 • Миттєвий P2P-переказ. Але тоді комісія становитиме 3,6% від суми. 

Зворотній переказ 

Якщо потрібно переказати кошти з України за кордон, тут також є певні обмеження.

За місяць фізичним особам можна переказати не більше 100 тис. грн (у перерахунку на валюту). Однак ці обмеження не стосуються витрат, пов'язаних зі смертю громадян, лікуванням у медичних закладах та транспортуванням хворих.

Волонтерам дозволяють перераховувати за кордон суми, еквівалентні 400 тис. грн на місяць ($13,5 тис.) для закупівлі товарів критичного імпорту. Зокрема, бронежилети, шоломи, військову форму, оптичні прилади, безпілотні літальні апарати та засоби для надання домедичної допомоги. Повний перелік доступний за посиланням, він постійно доповнюється. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

PayPal продовжив безкомісійний період для українців

Наталія Миронова 27 червня 2022 16:59

Антимонопольний комітет дозволив «Укрпошті» придбати банк

Олександр Кульбачний 24 червня 2022 20:28

Британія наклала нові санкції на росію та заборонила використовувати фунт стерлінгів

Олександр Тартачний 23 червня 2022 19:10

Уперше за 5 років банківський сектор України став збитковим — НБУ

Ольга Кротовська 21 червня 2022 15:51

НБУ затвердив графік роботи банків в Україні на День Конституції

Ольга Кротовська 16 червня 2022 20:56