Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Співзасновник airSlate Вадим Ясиновський про війну, роботу з росією, M&A та IPO

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
8 липня 2022 9 хвилин читання

Капіталізація airSlate вже перевищує мільярд доларів. Наступна мета співзасновника компанії Вадима Ясиновського – вийти на мільярд доларів доходів на рік. 

В airSlate працює майже 1100 співробітників, 850 з них українці. Попри війну компанія продовжує наймати розробників в Україні, але тепер планує відкривати офіси й в інших країнах.

Вчора SPEKA публікувала першу частину інтерв'ю з Ясиновським, де він розповів про те, скільки компанія заробляє зараз і як команда готується до рецесії. Сьогодні публікуємо продовження розмови – про війну, релокацію, роботу з росією, а також майбутнє компанії в Україні та за її межами.

Чи допомагає компанія та співробітники Україні перемогти у війні?

І компанія, і співробітники віддали дуже багато грошей на допомогу Україні. Деякі компанії роблять на цьому піар. Ми не афішували, доки ти не спитав. Допомагаємо. Багато.

Знаю, що чимало босів глобальних компаній допомагають Україні за умови, що гроші не підуть на воєнні потреби. У нас інша політика. Подробицями не поділюся, бо не можу і не хочу. Даємо те, що можемо, туди, куди потрібно. Мене вражає, як долучилися до доброчинності наші співробітники. Звісно, не йдеться про закупівлю зброї (цим є кому перейматися), але про обмундирування, тепловізори, шоломи тощо. Також ми допомагаємо дитячим будинкам, біженцям і домашнім тваринам. Чимало людей із компанії пішли служити до ЗСУ.

Як аirSlate евакуйовувала співробітників?

Перша фаза була ще за місяць до вторгнення, коли ми вивезли майже 50 співробітників до Польщі. Щоб у разі чого можна було хоча б підтримувати сервери.

Друга фаза розпочалася 24 лютого. З Києва вивезли десь 2,5 тис. людей. Це співробітники зі своїми близькими, а також з їхніми собаками, кішками, папугами, хом'яками... Багатьох перевезли на захід України. Більшість уже повернулася до Києва, почувається напрочуд комфортно.

У травні до Києва приїжджав Боря (CEO airSlate Борис Шахнович. — Ред). Я теж рвуся, але поки що обставини не дозволяють. Щойно заходить про це розмова, дружина висне на одній нозі, сестра на іншій. В мене троє маленьких дітей.

Як війна вплинула на продуктивність співробітників?

На мою думку, народ добре зібрався. Усі розуміли, де які завдання, як одне одного підтримати. 12 годин роботи, дві години волонтерства — стабільна схема останніх чотирьох місяців у команді. Я був приємно вражений нашими співробітниками.

Втім, були й винятки. Декому так дошкуляла депресія, що вони взагалі не могли працювати. Але це одиниці. Поступово і у них все налагодилося.

12 годин роботи, дві години волонтерства — стабільна схема останніх чотирьох місяців у команді

Натепер ми працюємо на 100% від довоєнного рівня. Ми маємо мільйон клієнтів, підтримка працює безперебійно, нові релізи стабільно виходять. Певною мірою допоміг COVID. Ми звикли працювати віддалено, пандемія була невеликою репетицією. Тепер слід звикати до нової реальності. На мою думку, все це надовго. Україна буде другим Ізраїлем.

Що з офісами аirSlate?

Наш офіс у київському «Парусі» працює. Звичайно, не так, як раніше, але люди туди ходять.

Ще до війни ми відкрили офіс у Польщі. Там уже 150 співробітників. Іще приблизно так само в Іспанії, Португалії, Франції, Німеччині. Ми розуміємо, що певна кількість людей не захоче повертатися найближчим часом, тому будемо намагатися надати їм гідні умови в інших країнах.

Думаємо відкрити офіс у Португалії чи Канаді.

Після раунду ЗМІ писали, що плануєте за рік збільшити команду на 40%. Це правда?

Так, але це буде непросто. Ми були компанією, що базується в Україні. Тепер через низку причин, не лише через війну, нам доведеться стати справді глобальною компанією.

Зростання команди на 40% — це дуже амбітна мета. Не знаю, наскільки нам це вдасться реалізувати за теперішніх реалій.

Загалом у нас майже 1,1 тис. працівників, приблизно 850 з яких українці

З одного боку, наймати у Польщі нам буде складніше, ми гірше знаємо місцевий ринок. З іншого — загалом конкуренція за таланти пішла на спад. Але хороших фахівців поки що ніхто не скорочує і, напевно, не буде. Тому наше зростання на 20% найбільш реалістичне.

У травні ми найняли приблизно 40 фахівців, з яких 30% зараз в Україні. Так, тут тепер важче працювати, але ми хочемо підтримувати країну. Загалом у нас майже 1,1 тис. працівників, приблизно 850 з яких українці.

Ви пішли з російського ринку?

Бізнесу в росії майже немає, якщо говорити про клієнтів. Після повномасштабного вторгнення ми закрили наш сайт для російських IP. З жодними місцевими організаціями не працюємо. Розірвали відносини із дочірнім підприємством SPBfiller. По суті ми пішли з росії.

Але у нас там було майже 50 працівників. А кожен наш співробітник дуже цінний для компанії незалежно від паспорта.

Десь 60% нашої російської команди виїхали з країни. Ми їм у цьому допомогли, вони у Грузії. Але не всі можуть виїхати. Ми продовжуватимемо співпрацювати з тими, хто залишився в рф, поки легально можемо це робити. У airSlate є проста доктрина: ми не кидаємо членів команди напризволяще. Звісно, не всі у компанії підтримують цю доктрину. Я їх чудово розумію. Але ми маємо принципи побудови компанії, тому не можемо від них відмовлятися.

Яким ти бачиш майбутнє компанії та ринку загалом?

Думаю, глобальну економіку штормитиме найближчі два роки.

Щодо планів, то як компанія хочемо вирости до мільярда доларів виручки. Без поглинань цього важко досягти. Це довго триватиме. Тому будемо купувати когось по дорозі. Ми маємо план поглинань. До війни він був трохи агресивнішим, тепер ми його переглянули, але в будь-якому випадку збираємося купувати інші компанії.

Як компанія ми хочемо вирости до мільярда доларів виручки

Нещодавно придбали компанію, яку поки що не можу називати. Оголосимо про угоду за кілька тижнів. Це наші прямі конкуренти, які просто набагато менші за масштабом. У них майже 250 тис. платних користувачів, а у нас 1 млн. Після об'єднання кількість наших користувачів перевищить 1,2 млн.

Думаю, що для нас це дуже вдала угода. Ми добре знаємо цю сферу. Єдиний аспект — це суто американська компанія, тому можуть бути питання з адаптацією до нашої корпоративної культури. Але поки що ми задоволені угодою.

Чи думаєте про IPO?

Я був у раді директорів кількох публічних компаній, зокрема однієї зі списку S&P 500. Це жах. Сила-силенна перевіряльників, які дивляться тобі у хвіст і гриву в пошуках неіснуючих вошей. І якщо ми виведемо airSlate на біржу, то я собі не заздрю. Це непростий шлях.

Так, про це часто запитують у контексті екзиту. Але співробітники та інші акціонери можуть заробити і без виходу на біржу. Частина інвестицій ($31,8 млн із $51,5 млн), які ми залучили у червні, — це secondary-раунд, тобто інвестори викупили деякі частки у засновників та співробітників. Багато хто у компанії добре заробив.

Якщо оцінка компанії зростатиме, ми можемо продовжувати залучати secondary-раунди та забезпечувати наших співробітників прибутковим екзитом. Бачимо у такому сценарії більше стабільності та менше обмежень. З фондовим ринком дуже важко мати справу, тому що там дуже короткий горизонт. Вони дивляться на один квартал уперед, а ми намагаємося планувати на три роки. Плюс, ідучи на біржу, ти втрачаєш контроль і починаєш грати у політику. А ми не хочемо ані того, ані іншого.

Тобто ви взагалі не плануєте вихід на біржу?

Якщо буде правильна ситуація — підемо. Якщо ні — будемо залучати secondary і ділитися грошима з нашими хлопцями.

Думаю, рано чи пізно доведеться робити IPO. Приватних компаній, які заробляють $500 млн на рік, не так багато. Ми могли б вийти на біржу хоч завтра. Фінансові показники та мультиплікатори нам це дозволяють. Але потреби у цьому немає. І я вважаю, що треба дорости хоча б до обороту $500 млн, перш ніж туди йти. Інакше ти будеш дрібною сошкою, а це нецікаво.

Щодо моїх особистих амбіцій, то мені дуже цікаво зростати. Масштабування зовсім не мій скіл, я нічого про це не знав. І, мабуть, досі не знаю. Якщо для зростання треба стати публічною компанією, ми це зробимо. Але, повторюся, це не манна небесна, а певною мірою прокляття.

Ви часто наголошували, що у всіх співробітників airSlate є опціони. Це досі так?

Так. На раунді заробили всі, багато працівників заробили непогано, а ті, хто у компанії хоча б 7-8 років, дуже добре. Йдеться про десятки тисяч доларів. Дехто заробив сотні тисяч. Але це олдтаймери, їх не так багато.

Раунд був вчасним, це дуже допомогло хлопцям. Вони змогли підтримувати сім'ї, допомагати країні та армії.


Першу частину інтерв'ю з Ясиновським можна прочитати тут.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Укртелеком» і війна. Інтерв'ю з директором зі стратегії та розвитку бізнесу компанії Ігорем Яремчуком

Роман Судольський 8 серпня 2022 11:12

«Доля всього пострадянського простору залежить від України». Інтерв'ю з засновником білоруського Парку високих технологій Валерієм Цепкалом

Роман Судольський 20 липня 2022 17:35

Як зробити кожен будинок і місто розумним. Інтерв'ю із засновником i3 Engineering

Олександр Тартачний 19 липня 2022 19:15

Чому співзасновник єдинорога airSlate не любить венчурні інвестиції. П'ять цитат з інтерв'ю Вадима Ясиновського

Роман Судольський 16 липня 2022 11:47

Скільки заробляє airSlate і як компанія стала єдинорогом. Інтерв'ю зі співзасновником проєкту Вадимом Ясиновським

Роман Судольський 7 липня 2022 16:03