Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому співзасновник єдинорога airSlate не любить венчурні інвестиції. П'ять цитат з інтерв'ю Вадима Ясиновського

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
16 липня 2022 3 хвилин читання

Розробник ПЗ для автоматизації бізнес-процесів та документообігу airSlate – четвертий український єдиноріг. Минулого тижня SPEKA публікувала велике інтерв'ю зі співзасновником компанії Вадимом Ясиновським. Воно вийшло у двух частинах – першу можна знайти за цим лінком, а другу отут

Нижче – п'ять найяскравіших цитат Ясиновського про вади венчурних інвестицій та публічних компаній, а також про те, скільки старожили airSlate заробили під час раунду інвестицій. 

Чому оцінка компанії на інвестиційних раундах не є показовою

Що таке венчурна інвестиція? Це означає, що тобі вдалося переконати якихось хлопців, що твоя компанія коштує певних грошей. Хоча насправді цінною є кількість грошей, яку ти заробляєш. Оборот бізнесу набагато показовіший за будь-що. Решта — слова. Думаю, у 2022 році airSlate заробить $140-160 млн.Ось ця цифра мене вражає. А оцінка понад мільярд — це другорядне на такому тлі.

Як відрізняються майндсети інвестора та підприємця

Я дійсно не дуже люблю венчурні інвестиції. У тебе та інвесторів трохи різна адженда, різні цілі та завдання. Інвестори готові йти на максимальний ризик задля максимальної вигоди. А ти як підприємець, який дбає про команду та про свою родину, не дуже хочеш іти ва-банк. Ти більше налаштований на розсудливе та поступове повернення інвестицій. Усі ми знаємо героїв, які одержують величезну оцінку, але ніхто не пам'ятає тих, хто не отримує взагалі нічого. А ними вистелені вулиці Сан-Франциско. 

Чому airSlate продовжує працювати з російськими розробниками

Ми продовжуватимемо співпрацювати з тими, хто залишився в рф, поки легально можемо це робити. У airSlate є проста доктрина: ми не кидаємо членів команди напризволяще. Звісно, не всі у компанії підтримують цю доктрину. Я їх чудово розумію. Але ми маємо принципи побудови компанії, тому не можемо від них відмовлятися.

Чому airSlate не поспішатиме на біржу

Я був у раді директорів кількох публічних компаній, зокрема однієї зі списку S&P 500. Це жах. Сила-силенна перевіряльників, які дивляться тобі у хвіст і гриву в пошуках неіснуючих вошей. І якщо ми виведемо airSlate на біржу, то я собі не заздрю. Це не манна небесна, а певною мірою прокляття. З фондовим ринком важко мати справу, тому що там дуже короткий горизонт. Вони дивляться на один квартал уперед, а ми намагаємося планувати на три роки. Плюс, ідучи на біржу, ти втрачаєш контроль і починаєш грати у політику. А ми не хочемо ані того, ані іншого.

Скільки співробітники airSlate заробили на раунді інвестицій-2022

На раунді заробили всі, багато працівників заробили непогано, а ті, хто у компанії хоча б 7-8 років, дуже добре. Йдеться про десятки тисяч доларів. Дехто заробив сотні тисяч. Але це олдтаймери, їх не так багато. Раунд був вчасним, це дуже допомогло хлопцям. Вони змогли підтримувати сім'ї, допомагати країні та армії.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Співзасновник airSlate Вадим Ясиновський про війну, роботу з росією, M&A та IPO

Роман Судольський 8 липня 2022 16:36

Скільки заробляє airSlate і як компанія стала єдинорогом. Інтерв'ю зі співзасновником проєкту Вадимом Ясиновським

Роман Судольський 7 липня 2022 16:03

Ранкова SPEKA: український єдиноріг шукає співробітників, а Instagram продовжує косити під TikTok

Роман Судольський 18 червня 2022 09:39

Український AirSlate залучив $51,5 млн та став єдинорогом

Юлія Даниленко 17 червня 2022 09:15