Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В Україні зросла лояльність до брендів, що допомагають ЗСУ: дослідження

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
24 серпня 2022 3 хвилин читання

Майже половина українців обирає бренди, які підтримують ЗСУЩе рік тому таке можна було почути від одиниць, а тепер 44% українських споживачів обирають бренди, зважаючи на їхню підтримку армії, політичну позицію, мову спілкування чи співпрацю з країною-агресором. Війна в Україні надто вплинула на цю нову «вимогливість» людей.

Спеціально для події «Маркетинг під сиренами. Стратегії воєнного часу» під егідою Українського маркетинг форуму дослідницька компанія Gradus Research запитала українців, які аспекти діяльності брендів впливають на їхнє рішення про купівлю тих чи інших товарів або послуг крім ціни та наявності на полиці.

За результатами ми бачимо, що на поточний момент домінуючим критерієм вибору серед споживачів є дві активності брендів: допомога ЗСУ та ведення бізнесу в росії, на це звертають увагу 44% і 34% респондентів відповідно.

Бренд активізм 2022: фактори вибору бренду Бренд активізм 2022: фактори вибору бренду

Для 21% громадян є важливою волонтерська діяльність бренду. Наявність зрозумілої політичної позиції — важливий аспект вибору для 18% покупців. Мовне питання також має певну вагу —16% українців слідкують за тим, якою мовою комунікує бренд.

Якщо подивитись на результати у віковому розрізі, то побачимо, що найчутливішими до бренд-активізму є усіма улюблені мілленіали — представники вікової категорії 18-24 роки. Саме вони найпильніше вдивляються у те, чи співпадають цінності бренду із їхніми особистими цінностями та громадянською позицією. І саме молодь найбільше серед усіх інших висуває запит на соціальну відповідальність компаній – тому у них перелік ключових запитів більший. В тому числі вони звертають увагу і на волонтерську діяльність, і на зрозумілу політичну позицію бренду.

Бренд активізм 2022: фактори вибору бренду Бренд активізм 2022: фактори вибору бренду
«Війна змусила нас поділити світ на „своїх“ і „чужих“, і це не обійшло сферу споживання. Покупці все менше пробачають брендам їхній нейтралітет, і все більше очікують, що бренди займуть зрозумілу позицію, і разом з українцями будуть робити щось для перемоги у війні», — коментує Євгенія Близнюк, засновниця та директорка дослідницької компанії Gradus Research.

Ця нова «вимогливість» споживачів застосовується безвідносно розміру бренду: тепер чітку позицію українці хочуть бачити як від великих національних компаній, так і від умовного виробника йогурту чи туалетного паперу. «Поза політикою» більше не сприймається нашими співгромадянами як адекватна часу позиція бренду. І це значне зрушення для ринку, на яке українські бренди змушені реагувати, щоб отримати прихильність споживачів.

Нагадаємо, згідно з попереднім дослідженням від Gradus Research, переважна більшість українців (80%), для яких наразі актуальне питання працевлаштування, готові працювати не за фахом, якщо на можна влаштуватися на роботу за своєю професію.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Шкідлива робота: космічні польоти підвищують ризик розвитку раку та серцевих захворювань

Наталія Миронова 1 жовтня 2022 12:52

Не надто високий. Обчислили рівень медіаграмотності серед української молоді

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 19:44

Знищено 60 одиниць бронетехніки росіян. «Народний супутник» ICEYE окупився за перші два дні роботи

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 12:42

В Україні розробили універсальний станок під великокаліберні кулемети для колісної техніки

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 19:52

Витримує влучання снарядів: життя військових на передовій рятують спеціальні мобільні захисні капсули

Ірина Маринюк 13 вересня 2022 16:17