В Україні запустили спілку Techosystem, щоб об’єднати українські стартапи
В Україні запрацювало відкрите обʼєднання гравців технологічної екосистеми Techosystem. Спілка допоможе масштабувати місцеві технологічні стартапи.
Techosystem запустили у квітні 2023 року. Ініціаторами створення організації стали BRISE Capital, Center42, Genesis, Sigma Software, Ukrainian Bridge, Vacuum Deep Tech Acceleration та Міністерство цифрової трансформації України. Спілку також підтримали TECHIIA, Qollabe та SMOK Ventures.
Як зазначають організатори Techosystem, спілку створили задля підтримання українських стартапів, аби вони залишалися конкурентоздатними та масштабувалися.
«Мета Techosystem — демонструвати потенціал українського теку для всього світу, — коментує голова спілки Олександр Яценко.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Фахівець також наголосив, що спілка об’єднує представників різних напрямів екосистеми:
- українські продуктові та сервісні компанії;
- венчурних інвесторів;
- інкубатори;
- акселератори;
- бриджингові організації для забезпечення всебічного підтримання та промотування.
Також спілка має ще одну мета — посилити співпрацю між ринком стартапів та державою. Мінцифри підтримує цю ініціативу.
«Один із перших наших спільних проєктів — Ukrainian Tech Ecosystem Overview, який має на меті зібрати актуальні дані про всіх стейкхолдерів українського теку. Завдяки співпраці з Techosystem зв'язки держави з технологічною спільнотою, упевнений, будуть тільки посилюватися», — наголосив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
За даними Techosystem, станом на березень 2023 року в Україні налічується 1613 продуктових компаній, 533 сервісних, а також діє 51 інвестор.
Раніше SPEKA розповідала, що Мінцифри незабаром представить новий проєкт — платформу, яка об'єднає українських виробників оборонних технологій.