В Україні запрацює система 50 тис. камер відеоспостереження та розпізнавання облич
МВС планує запустити в Україні Єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко в етері телемарафону.
За його словами, до платформи під’єднають камери відеоспостереження, які вже працюють на автодорогах державного значення, місцях скупчення людей, а також у межах муніципальних програм «Безпечне місто».
Згодом до Єдиної системи відеомоніторингу інтегрують камери з навчальних закладів.
В Україні замало камер відеоспостереження у порівнянні зі світовою практикою — МВС
Підписуйтеся на наші соцмережі
Заступник міністра додав, що Єдину систему відеомоніторингу мали запустити ще наприкінці 2022 року. Однак безпекова ситуація у країні не дозволила втілити плани у життя.
Кількість камер відеоспостереження в Україні зростатиме
Наразі МВС працює над збільшенням камер, які фіксуватимуть порушення правил дорожнього руху. Натепер на автошляхах функціонують 244 комплекси, а до кінця березня їхня кількість збільшиться на 50 одиниць.
Також Тимченко повідомив, що у Верховній Раді перебуває на розгляді законопроєкт про Єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки, який визначатиме порядок встановлення камер та їхнє обслуговування. Також документ передбачає відповідальність за незаконне розповсюдження відеозаписів.
МВС планує під’єднати до Єдиної системи відеомоніторингу стану публічної безпеки 50 тис. камер по всій країні. Наразі у регіонах функціонують понад 50,6 тис. пристроїв, з яких 7 тис. обладнані функціями аналітики — розпізнавання обличчя, номерних знаків, авто за кольором та маркою.
Камери допоможуть розкривати злочини
За словами міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, камери є профілактикою та допомогою у розкритті злочинів. Завдяки збільшенню кількості та підвищенняю якості пристроїв вдалося утричі зменшити кількість крадіжок у громадських місцях.
Також очільник МВС повідомив, що будь-яке розслідування злочину розпочинається із запитань про наявність камер відеоспостереження поблизу місця події.
Крім цього, правоохоронці використовують інформацію з систем відеоспостереження для розкриття воєнних злочинів.
SPEKA писала, що МВС замовило софт для розпізнавання облич під час іспитів на водійські права.