Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В Україні суттєво зросте в ціні електроніка: коли та на скільки

Ольга Кротовська
Ольга Кротовська Редакторка стрічки новин
31 серпня 2022 2 хвилин читання

У найближчі 4-5 місяців в Україні суттєво подорожчає побутова техніка та електроніка. Ціни збільшаться щонайменше на 45%, спрогнозував засновник ГК «Алло» Дмитро Деревицький.

Як розповів бізнесмен в інтерв'ю «Економічній правді», для цього є дві головні причини: повернення оподаткування імпортних операцій від липня та підвищення курсу гривні до долара на 25%.

Він очікує, що імпортні товари у середньому зростуть на 45-60%.

«ПДВ 20% плюс курс 25% і отримуємо нижню планку 45%. Щодо верхньої межі подорожчання я можу сказати лише про ті товари, які ми імпортуємо, тому що розмір мита на них 12%. Тобто 20% ПДВ плюс 12% мита, плюс курс (зростання на 25%) і виходить приблизно 60%. Тобто потенціал зростання цін на електроніку дуже великий», — пояснив бізнесмен.

 За його словами, покупці відчують «колосальне подорожчання» не одразу.

«Ціни у роздрібній мережі реагують на підвищення із затримкою, тому що роздрібні гравці мають відстрочення, коли для них ціна зафіксована у гривні. Наступні партії товару для них будуть дорожчими. Тож зростання до межі 45-60% відбудеться протягом 4-5 місяців», — зазначив Деревицький.

За його підрахунками, у серпні більшість електроніки вже зросла в ціні на 20-25%, якщо порівняти з першим місяцем літа.

Нагадаємо: постачання смартфонів у світі у другому кварталі 2022 року впали на 8,7% щодо такого самого періоду минулого року — до 286 млн штук.

0
Прокоментувати