Золото не гарантує розуму: чому в Україні скасовують медалі
Комітет з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України ухвалив рішення про припинення централізованого виготовлення золотих та срібних медалей для випускників шкіл за кошти державного бюджету.
Про це повідомив нардеп Сергій Бабак.
Чому хочуть скасувати:
Підписуйтеся на наші соцмережі
-
1
Медалі не потрібні для вступу: з 2015 року медалі більше не дають переваг при вступі до вузів. Тобто, вони стали просто приємною відзнакою.
-
2
Занадто багато медалістів: за останні роки кількість медалістів сильно зросла, а саме в 2019 році було 11.4 тис. медалістів, а в 2024 — вже 24.8 тис. Це означає, що або рівень навчання став вищим, або критерії для отримання медалі стали нижчими.
-
3
Це дорого: виготовлення медалей коштує державі багато грошей. У 2024 році виготовлення медалей коштувало держбюджету 2,936 млн грн. На 2025 рік бюджетний запит на медалі складає 5,6 млн грн.
-
4
Медалі не завжди заслужені: оскільки кількість медалістів сильно зросла, виникають сумніви щодо реальних заслуг. Також цікаво, що списки медалістів подаються за декілька місяців до завершення навчання.
Рішення Комітету не скасовує медалі як такі, тож школи, за бажанням, можуть продовжувати відзначати своїх найкращих учнів, але без підтримки державного фінансування. Виготовлення медалей тепер стане відповідальністю засновників шкіл або територіальних громад.
Також авторка може додати, що медалі не є пні золотими, ані позолоченими та не несуть жодної фінансової вартості. Вони відіграють лише символічне значення та є свідченням того, що ви успішно закінчили 11 років школи.
Читайте також: Освіта 2024: Чи треба школярам іти у технарі?