Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В Україні 73% державних сайтів мають середній та високий рівні вебдоступності

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
15 травня 2023 3 хвилин читання

Програма розвитку ООН перевірила українські державні сайти. З них 73% мають середній або вище середнього рівні вебдоступності. 

На початок 2023 року, 73 сайти зі 100 проаналізованих мали базову доступність на середньому рівні та вище середнього. У 2021 році показники були нижчими — 61 сайт зі 100. Про це повідомляє Комітет цифрової трансформації Верховної Ради з посиланням на результати моніторингу базової доступності вебресурсів.

Дослідження провели на замовлення Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Найчастіші проблеми доступності на державних сайтах:

  • відсутність механізму для швидкого переходу до основного вмісту, що ускладнює навігацію для повністю незрячих користувачів та користувачів із порушенням моторики;
  • низька контрастність тексту, яка заважає людям із частковою втратою зору читати текст; 
  • відсутність видимого індикатора фокусу під час навігації за допомогою клавіатури, що робить таку навігацію недоступною для людей із частковою втратою зору або порушенням моторики;
  • відсутність тексту для гіперпосилань, що робить їх незрозумілими для незрячих користувачів, які використовують програми зчитування з екрана;
  • наявність помилок у коді сторінки, зокрема у розмітці ARIA, що негативно впливає на роботу допоміжних технологій.

Крім того, у дослідженні вказані рекомендації про те, як виправити помилки вебдоступності. Для державних органів є спеціальна методика, завдяки якій розробники та адміністратори держсайтів можуть самостійно виявити і виправити помилки майже без сторонньої технічної допомоги.

Як стверджує консультант ПРООН в Україні з вебдоступності та автор дослідження Дмитро Попов, основний висновок моніторингу — загальна позитивна динаміка змін. Адже кількість сайтів, рівень базової доступності яких за рік поліпшився, перевищує кількість сайтів, результат яких погіршився.  

Цифрова доступність — один з невіднятних складників безбар’єрного суспільства. Війна показала, що дуже важливо мати всі документи оцифрованими та отримувати державні послуги онлайн. Потрібно, аби бізнес і громадський сектор також усвідомили значущість вебдоступності та адаптували свої сайти і мобільні застосунки відповідно до потреб усіх користувачів, зазначили в Комітеті цифрової трансформації.

Раніше SPEKA розповідала, що Мінцифри випустило освітній серіал для держслужбовців «Вебдоступність». Він покликаний зробити кожен вебсайт та мобільний застосунок доступним і зручним для всіх користувачів.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Для успіху жінки мають бути впевненими та постійно навчатись — голова представництва ООН

Богдан Камінський 1 годину тому

Атака на Чорноморський флот, збій Starlink та вигнання росії з ООН. Ранкова SPEKA

Артем Житкевич 14 вересня 2023 07:00

Українці вимагають вигнати росію з ООН

Артем Житкевич 13 вересня 2023 20:49

Вчені припускають, що зміна клімату може призвести до загибелі 1 млрд людей

Юлія Мирська 31 серпня 2023 12:54

Чи можна пити очищену воду з Фукусіми

Артем Житкевич 26 серпня 2023 20:00