Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В ООН підготували основні рекомендації щодо управління ШІ

Анастасія Ковальова
Анастасія Ковальова Журналіст
19 вересня 2024 3 хвилин читання

Консультативний орган зі штучного інтелекту при ООН опублікував свій остаточний звіт, у якому пропонується сім рекомендацій щодо усунення ризиків, пов’язаних зі штучним інтелектом, і прогалин в управлінні, пише reuters.

Минулого року ООН створила дорадчий орган із 39 членів для вирішення проблем міжнародного управління ШІ. Рекомендації будуть обговорюватися під час саміту ООН у вересні.

Консультативний орган закликав створити комісію для надання неупереджених і надійних наукових знань про штучний інтелект та вирішення проблеми асиметрії інформації між лабораторіями ШІ та рештою світу.

Після випуску OpenAI's ChatGPT за підтримки Microsoft у 2022 році використання штучного інтелекту швидко поширилося, викликаючи занепокоєння щодо розповсюдження дезінформації, фейкових новин і порушення захищеного авторським правом матеріалу.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Лише кілька країн створили закони, які регулюють поширення інструментів ШІ. Європейський Союз випередив інших, прийнявши всеосяжний закон про штучний інтелект порівняно з підходом Сполучених Штатів щодо добровільного дотримання, тоді як Китай прагнув підтримувати соціальну стабільність і державний контроль.

Сполучені Штати були серед приблизно 60 країн, які 10 вересня схвалили «схему дій» щодо відповідального використання штучного інтелекту в армії, тоді як Китай не підтримав юридично необов’язковий документ.

Оскільки розробка штучного інтелекту знаходиться в руках кількох транснаціональних компаній, існує небезпека, що технологія може бути нав’язана людям без їхнього права голосу щодо її використання, йдеться в заяві ООН.

Він також рекомендував новий політичний діалог щодо управління штучним інтелектом, створення обміну стандартами штучного інтелекту та глобальної мережі розвитку потенціалу штучного інтелекту для підвищення потенціалу управління.

Серед інших пропозицій ООН хоче створити глобальний фонд штучного інтелекту, який усуне прогалини в потенціалі та співпраці. Він також виступає за формування глобальної структури даних ШІ для забезпечення прозорості та підзвітності.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Дослідження показує стрімке зростання використання штучного інтелекту у наукових публікаціях

Вікторія Рудзінська 15 годин тому

Apple неочікувано представила iPad mini 7 — що відомо

Павло Бартос 16 годин тому

Google впроваджує нові функції штучного інтелекту в сервіс Shopping

Вікторія Рудзінська 16 годин тому

Відкрий портал у науку 2.0: як МАН надихає нове покоління дослідників

Анна Сергієнко 18 годин тому

Як штучний інтелект зробив удари ЗСУ по росіянах влучнішими

Владислав Паливода 15 жовтня 2024 09:57